Wpis z mikrobloga

TL:DR - Jak wam się mieszka w #torun? Nie biorąc pod uwagę rynku pracy, ale czystość miasta, jego urodę czy możliwości kulturalne.

Dłuższa wersja: Całe życie mieszkam na Lubelszczyźnie, kończę spłacać mieszkanie w Lublinie, i myśle nad przeprowadzka do innego miasta za może 2 lata, chciałbym pomieszkać chyba trochę w innej części polski, i kupić tam kolejne mieszkanko, a ze rozowy pasek pochodzi z Toronto, to byłem tutaj kilka razy i miasto wydaje się naprawdę ładne. No i Ciechowski ( ͡ ͜ʖ ͡)

Słyszałem iż w Toruniu rynek pracy to #!$%@?, ale ten temat omijam gdyż pracuje zdalnie, nie jest to wiec minus.
  • 5
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Jak pracujesz zdalnie, masz siano i lubisz miasta, gdzie wszędzie dojedziesz w maks 20min. To Toruń jest wspaniały.
Reszta, to indywidualne upodobania. Musiałbyś powiedzieć na czym Ci zależy.
  • Odpowiedz
  • 0
@footix: obecność opcji sportowych w okolicach: pływalnie, siłownie, wspinaczki itp. Jakieś wydarzenia kulturalne czy koncerty, kino, teatr. I miasto powiedzmy „kameralne” - nie metropolia ale coś mniejszego mającego swój własny klimat. Do tego im więcej przyrody tym w sumie lepiej
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Mniej szczurów niż we Wrocławiu, mniej mostów niż w Bydłoszczy, mniej Rydzyka niż się wydaje każdemu spoza Torunia i generalnie umieralnia, dobra jak ktoś chce założyć rodzinę i wieść spokojne życie bez wysublimowanych potrzeb rozrywkowych (za to kulturalnie bywa ciekawie - ale to zależy co kto lubi i czego szuka, i jaki rok się trafi).

A, i jak ktoś chce zastąpić samochód rowerem to sieć dróg rowerowych mamy na warunki
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Pływalnie są, aczkolwiek mnie denerwuje to, że często są zajmowane przez różnego typu szkoły itd. Siłowni sporo. Wspinaczka jest. Kulturalnie jest na bardzo wysokim poziomie i nie zawsze komercyjnie. Starówka to jedna wielka restauracja + prawie zawsze dużo ludzi, więc można tam poczuć klimat większego miasta. Poza tym tak jak kolega powyżej napisał, spokojna mieścina do tego by wieść nieskomplikowane życie. 1,5h do Gdańska, 2h do Poznania czy Warszawy. Co
  • Odpowiedz
  • 1
@Zoriuszka mieszkam tu już prawie 10 lat i drugi raz bym nie popełnił tego błędu, raczej miasto dla starych ludzi, chyba nawet na studia coraz mniej ludzi tu przyjeżdża
  • Odpowiedz