Wpis z mikrobloga

cześć, chce ułożyć sobie plan treningowy żeby zwiększyć masę mięśniową. totalnie się w tym już pogubiłem :/ jedni mówią, że split typu push pull legs albo klata+biceps, plecy triceps, nogi barki nie ma sensu, bo lepiej trenować mięsień 2x w tygodniu (i że w ogóle te splity to dla sterydziarzy).

No to spoko, skoro tak to wybieram fbw, up, legs no i zauważyłem że nogi naprawdę dobrze wyglądają (nie chce żeby to brzmiało jakby nie chciało mi się robić nóg-uwielbiam robić nogi, serio przysiady, rdl kocham te ćwiczenia) to wyrzuciłem ćwiczenie nóg z fbw i w tym dniu fbw wciąż mam 29 serii łącznie. To chyba za dużo nie? Generalnie w moim planu treningowym stosuję taką "zasadę" że 2 ćwiczenia na grupę mięsniową np. klata-wyciskanie sztangi leżąc 4x12-6, rozpiętki na maszynie 4x15-8, ale biceps i triceps tylko jedno ćwiczenie ale trenowałem 2x w tygodniu.

Ostatnio to już w ogóle pojechałem bo dodałem sobie dodatkowy dzień w którym chcę sobie "dotrenować" plecy. Na klatę w tygodniu mam 19 serii
(bez tego dnia dodatkowego 15), na plecy 23 (bez dnia dod. 20).

Jakimi zasadami się kierować gdy chce ułożyć sobie plan treningowy? Naprawdę żeby dobrze zbudować ciało wystarczą mi np. 3 ćwiczenia na klate w tygodniu?
STAŻ-2 lata, 1 rok na mocnej redukcji, schudłem 40kg
WYNIKI SIŁOWE-wyciskanie sztangi na ławce- 87,5kg
przysiad 130kg
martwy ciąg 135kg
#plantreningowy #silownia #cwiczenie
  • 7
@golawa: szczerze? chłopie, wydaj już jakieś złotówki czy euro na trenera personalnego, spotkaj sie z nim zrób pomiary, on ułoży wszystko pod Ciebie i rób co masz napisane. Fakt że możesz próbować sam metodą prób i błędów, ale po co? raz masz wszystko jak na tacy a dwa masz kogoś kto Cie pilnuje.
  • 0
@SinMaker87: masz 100% rację, byłbym bardzo zadowolony jakbym miał trenera personalnego ale niestety jeszcze się uczę w szkole, oczywiście mam pracę, ale chce to wydać na swoje wydatki tak żeby jak najbardziej odciążyć rodziców.
w pełni zrozumiałe, ale może znaleźć nawet takiego na jakimś FB czy Insta? wiadomo nie każdy jest licencjonowany itd itp, jest w hej oszustów i pełno nieuków, ale jak zrobisz dobry research to naprawdę jesteś w stanie znaleźć kogoś.
ja ulaniec, wielki ulaniec, 2 lata temu postanowiłem znaleźć takiego, spoko gość wszystko, nie zdążyliśmy nawet zacząc współpracy bo wykryli u mnie nowotwór, przez czas operacji a potem przez czas chemioterapii i powrotu
  • 0
@SinMaker87: o stary, szacun mega, zaufaj mi że jak zrzuciłeś 20kg to już z górki droga żeby więcej zrzucić. Jeśli kiedyś będę miał ten sam problem co teraz to na pewno będę korzystać z pomocy trenera personalnego, na razie muszę próbować sam. Też cholera głupi jestem bo te plany treningowe nie są jakimś magicznym środkiem, że jedno ćwiczenie w lewo czy prawo i już nie będę mieć efektów. najważniejsze jest żeby
@golawa: 20 kg będąc ulańcem to nic, na początku zawsze szybko schodzi jak się ma deficyt i sporo ruchu, teraz jest ten moment że się nie chce i waga od tygodnia się nie rusza, ale to normalne podobno i lada dzień ruszy, byle nie robić nic głupiego, no a i Ty dasz radę, wytrwałości i powodzenia!
@golawa: nie ma czegoś takiego jak mała i duża partia mięśniowa. Plecy np wydają się duże ale są bardzo powierzchowne z kolei łydka wydaje się mała ale jest bardzo gdybym i objętościowym mięśniem.
Jak obliczyć objętość to ci wyjdzie że łydka zajmuje większą powierzchnię niż plecy