Wpis z mikrobloga

Moja żona ma tendencję do gubienia telefonu. Dotychczas było to raczej gdzieś w domu, pracy lub samochodzie. Zawsze wtedy ratował nas Google i "znajdź moje urządzenie".
Jednak parę dni temu zostawiła go w parku, lokalizacja google wskazywała na to że się przemieszcza. Ostatecznie z pomocą policji go odzyskaliśmy jednak okazało się że takie lokalizowanie ma wadę - przy blokadzie ekranu można na androidzie wyłączyć internet i lokalizację z poziomu górnej belki, a bez połączenia internetowego lokalizacja od Google'a nie zadziała i nie da się też zabezpieczyć telefonu.

Szukam rozwiązania które operuje na poleceniach SMS tak żebym mógł włączyć/wyłączyć internet, lokalizację, otrzymać koordynaty GPS za pomocą SMSa. Pomożecie?

#android #bezpieczenstwo #kradziez #gsm #telefony
  • 7
  • 0
@masticker: Przez ostatnie 5 lat przez upadki, wyciąganie kabla ładowarki pod katem 90 stopni skasowała 6 telefonów. Bałbym się dać jej w ręce iPhone'a. Obecnie sama zadecydowała o Alcatel 1 za 300 zł.
@Tobol: A nie łatwiej po prostu ukryć przełącznik od transmisji danych? jak ma Alcatela 1 to ma tam co najwyżej Androida 11, więc możesz ukryć przełącznik od transmisji danych i wtedy nikt nie wyłączy transmisji danych bez odblokowania telefonu
przy blokadzie ekranu można na androidzie wyłączyć internet i lokalizację z poziomu górnej belki

@Tobol:
co?
w ogóle skonfigurowałeś blokadę ekranu?
Po minucie powinien się zablokować ekran i bez hasła / PIN (dla debili) / biometrii nie rozwiniesz nawet górnej belki.
Pomijam sparowanie np. z zegarkiem czy "znana lokalizacja" lub "wykryj kontakt z ciałem"