Wpis z mikrobloga

Cerveza Mono Blanco

Meksykański pils z browaru Piwne Podziemie. Pozycja 6/6 z ich deski degustacyjnej. Na rynku od roku. W zapachu limonka. Barwa słomkowa, klarowne, piana biała, obfita. W smaku zbożowość + majacząca w tle limonka. Goryczka krótka. W ustach trochę wodniste. Interesujący i w sumie to bardzo dobry pils podbity limonką z dodatkiem grysu kukurydzianego.

#chwedpije #piwo #ocenpiwo #craftbeer
chwed - Cerveza Mono Blanco

Meksykański pils z browaru Piwne Podziemie. Pozycja 6/6 ...

źródło: 20220821_191215_b

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@trzyakordy Zbożowość w pilsie jest ok, zwłaszcza w czeskim, a o niskiej goryczce to nie wiem gdzie wyczytałeś, ja wzmianki o tym nie widzę. Krótka nie znaczy niska.
  • Odpowiedz
  • 0
@trzyakordy

widocznie za mało pilsów mam na koncie, żeby wiedzieć jak ma smakować


Nie, raczej nie pogłębiasz wiedzy i myślisz że picie piwa samo w sobie podnosi Twoje kompetencje Po co się chwalisz ile piwa wypiłeś, czego to ma dowodzić? Uwarzyłem więcej piwa niż Ty wypiłeś i co, co udowodniłem?

Masz tu trochę wiedzy:
https://pspd.org.pl/blog/wiki/czeski-pils-jasne-pelne-svetly-lezak/

Aromat:

Bogaty, złożony bukiet, na który składają się aromaty czeskiego chmielu o kwiatowym, ziołowym lub korzennym charakterze
  • Odpowiedz
@trzyakordy: Ten Pils z podanego opisu sensorycznego spełnia wszystkie cechy tylu z BJCP.
Nie wiem do czego się przywalasz szczerze mówiąc, bo dokładnie MOŻE być z niską goryczką i zbożowy i nie jest to żadna wada, a nawet cecha stylu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Widocznie masz na koncie trochę wypitych pilsów, szczególnie czeskich i prawdopodobnie niemieckich (te statystyki to mocno na biedno podzielone) - ale wiedzy to
  • Odpowiedz