Wpis z mikrobloga

@Heiburn: ehh ja tak bardzo lubię KFC, ale ostatnio już zaliczyło bardzo duży spadek jeśli chodzi o gramaturę i (co najgorsze) jakość podawanego jedzenia. Na dowóz dostaję letnie i zgniecione kanapki a w mięsie trafiają się luźne, ostre fragmenty kości (i to w polędwiczkach!). Poczekam aż się z tym ogarną albo niech wypie#dalają z rynku i zrobią miejsce dla czegoś lepszego.
via Android
  • 0
@CJzSanAndreas kupując produkt zgodziłem się na cenę, ale nie jestem zadowolony z jakości - tj ilości produktu w produkcie. sięgając pamięcią, albo miałem więcej szczęścia lata temu, albo i tu tną na ilości bo to ich czysty zysk. i tyle
@Bioenergetyk: co prawda pracowałem w kfc jakieś 6 lat temu i widząc od środka jak wszystko wyglądało był to moim zdaniem najlepszy fast-food. Zwłaszcza w obleganych lokalizacjach wszystko było świeże, dostawy mięsa z dobrych ubojni - akurat się tak złożyło że kurczak przyjeżdżał z ubojni gdzie pracował znajomy. Może coś się zmieniło przez te lata...
@Heiburn: każda knajpa kfc ma odgórnie ustalone standardy przygotowania mięsa, kanapek, gramatury - teoretycznie powinno wszystko grać, ale jeżeli uważasz że kawałki są ewidentnie za małe możesz poprosić o sprawdzenie i wymianę. Panuje tam zasada klient ma zawsze rację, jeżeli normalnie zagadasz to spokojnie dostaniesz jeszcze coś ekstra (żebyś wyszedł zadowolony) - dodatkowy kawałek kurczaka czy frytki
@Heiburn: a to nie jest tak, że każde danie musi spełniać określoną gramaturę? W wielu knajpach mamy jakieś zapisy z dupy kotlet schabowy 300g itp. tutaj możliwe że też coś takiego jest