Wpis z mikrobloga

@Parmenides69: Przecież wielokrotnie o tym mówili, a ich program gospodarczy ma 300 słów pewnie nie zmieściło się na kartce xD Petru ostatnio zaorał skarbnika konfy Wawera w kwestii dobrowolnego ZUSu. Jeśli tego nie wiesz nie wiem po co ci prawa wyborcze ¯\(ツ)/¯
@Jariii: Ale mowa tutaj o ich programie wyborczym gdzie propozycje już ogłosili. Z tego co widzę to jest tam tylko likwidacja ZUSu dla przedsiębiorców + 12% PIT w ustawach Mentzena więc ten wykres to zwykły chochoł.

A co do "zaorania" w kwestii dobrowolnego ZUSu to chyba bardziej twoja osobista opinia niż coś co stanowiłoby podstawę do poważnej dyskusji. Zlikwidowanie dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców jest jak najbardziej realne i w wielu państwach
@Jariii: Ale wiesz że to spot i propozycje sprzed 3 lat? Przed covidem/lockdown'ami, wojną, inflacją ~20%? Teraz mają konkretne propozycje i program na następną kadencję więc chyba na tym głównie trzeba się opierać. Poza tym, ja im jak i reszcie polityków nie wierzę do końca nigdy, dużo tej gadaniny to będą idealistyczne hiperbole. Ale przynajmniej pokazuje to kierunek w którą stronę szły by zmiany - redukcja podatków, redukcja wydatków. Cała reszta
@Jariii: Interesuje mnie bardziej program Konfederacji niż opinie Mentzena czy innego posła, nawet lidera. Także nic nie wskazuje po jego innych wypowiedziach że tego 60% podatku by kiedykolwiek chciał, wręcz przeciwnie. W ich programie, a dokładniej w ustawie o podatku stworzonym przez Mentzena którego tu przywołujesz, jest 12% PIT-u liniowego i to jest na czym opieram swoje opinie na temat ich propozycji.
Aleksander Łaszek, główny ekonomista Fundacji FOR ten od Balcerowicza nawet zrobił wyliczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°


@Jariii: To niezłe wyliczenie jeśli przy PiS 13 i 14 emerytura to koszt 17mld, a w KO sama 13. emerytura to 11. Poza tym Konfederacja nie chce likwidacji ZUSu tylko DOBROWOLNEGO ZUSu dla PRZEDSIĘBIORCÓW. Więc nie wiem jakim #!$%@? u nich to koszt 182mld a w PSL 4mld. Te wyliczenia są tyle
@ortalionnajman #!$%@? ma a nie karierę. jedyne co wazne w tej scianie tekstu to "doświadczenie zdobywala w warszawskich kancelariach". i ani slowa co to za kancelarie. jak są w jakims rankingu powaznym (chambers, legal 500), to ok, inaczej to gunwo a nie kariera