Wpis z mikrobloga

#olx #pytanie Cześć,
takie szybkie pytanie, pierwszy raz chcę coś sprzedać powiedzmy "droższego" w cudzysłowie, a dokładnie rzecz ujmując używaną konsolę PS4 z akcesoriami za kwotę 700zł. Wiadomo, że na OLX grasuje dużo oszustów, co jeśli sprzedam swoją używaną konsolę w stanie bez zarzutów, w pełni działająca z przesyłką OLX, płatność przez OLX gdzie jest ochrona kupujących no i właśnie kupujący okaże się oszustem i po odebraniu paczki będzie próbował przez OLX zakładać jakieś spory, że niby dostał niedziałający sprzęt albo, że np. zawartość paczki była niekompletna i będzie domagał się zwrotu gotówki. Jak wtedy ja jako uczciwy sprzedający vs jakiś kupujący oszust będziemy dochodzić kto mówi prawdę? Czy jest szansa, że taki oszust zmanipuje coś w jakiś sposób i nie dość, że otrzyma w pełni sprawny używany sprzęt o wartości 700zł w tym przypadku jeszcze dopnie swego i OLX zwróci jemu kasę albo OLX zamrozi moje pieniądze bezpowrotnie?
#oszukujo
  • 6
porób foty sprzętu przed wysyłką, jak go pakujesz oraz zabezpieczonej paczki.


@Kaolin28: ale i to nie daje 100% pewności jak znajdzie się dzban co zrobi foty jak rozpakowuje paczkę i potem jak ona jest pusta albo z włożoną cegłą