Wpis z mikrobloga

#kurierzy #glovo #paczki #transport #nawigacja
Cześć, mam pytanie do kurierów i nie tylko. Na własne potrzeby zrobiłem stronę internetową która w optymalny sposób układa trasę na podstawie dodanych punktów pośrednich (komiwojażer). Następnie wyświetla adresy w ułożonej kolejności i pokazuje trasę przejazdu na mapie od aktualnej pozycji do wybranego adresu końcowego. Mam pytanie czy coś takiego wgl byłoby dla Was przydatne? Szukam osób które chciałby przetestować i podzielić się swoimi pomysłami oraz uwagami
  • 9
via Android
  • 0
@PfefferWerfer na chwilę obecną używam api od Bing Maps do wyświetlania trasy oraz mapy, jest to wczesna wersja skryptu więc na chwilę obecną jest tylko wyświetlanie trasy. W późniejszych wersjach zamierzam dodać nawigacje na podstawie map Google od adresu do adresu. Tylko nie wiem czy jest sens to rozwijać
@xygzzzz: Ale to bierze pod uwagę zmieniające się czynniki środowiskowe takie jak korki, zamknięte drogi etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

To jest bardzo złożone zagadnienie, dylemat komiwojażera ogarnia kilka algorytmów ale i tak nie do końca w optymalny sposób. Nie umiemy jako gatunek jeszcze tego ogarnąć tak jak pszczoły :(

Logdio sprzedaje takie rozwiązania, łap dla inspiracji, odpal sobie okres próbny: https://logdio.com/pl/wycena/
via Android
  • 0
@Cozzie ten skrypt przy wyznaczaniu optymalnej kolejności bierze pod uwagę tylko odległości adresów tak aby trasa była punkt po punkcie i na jej podstawie układa trasę. Dopiero po optymalizacji trasy w informacjach trasowych pokazuje gdzie są korki itp. Docelowo skrypt ma potem działać na mapach Google gdzie będzie wyznaczać trasę punkt po punkcie w wyznaczonej kolejności przez skrypt
@xygzzzz: Gdy jako kurier kateringu nocnego używałem tego typu aplikacji mijałem adresy które były do zrobienia w następnej kolejności. Bodajże był to routin i pomijając fakt że ich optymalizacje musiałem poprawiać bo w dużym zagęszczeniu sobie nie radziła to po wszystkim i tak potrafiło ułożyć źle dojazd. Przykładowa sytuacja to taka gdy nawigacja po doręczeniu myślała że jestem odwrócony np w kierunku północnym a punkt jest w południowym więc zamiast kazać