Wpis z mikrobloga

#poznan #takaprawda #przemyslenia

Moje przemyślenia są takie, że system zawodzi ale nie o broni palnej a o NFZ, w tym kraju jak masz problemy psychiczne to lepiej nie być biednym.

Prywatnie 150-300 zł za samego psychiatrę
terapeuta 200 za godzinę (często 1x w tygodniu)
leki 50-100 miesięcznie.

A nfz? A nfz to gówno
idziesz do rodzinnego, potem skierowanie, potem kolejne okienko, termin za pół roku, wypisze ci recepte i #!$%@? pan, a w tym wszystkim wszyscy się patrzą na ciebie jak na czubka.

Ja to widzę jako tragedię, gość miał taki kocioł w głowie że zrobił to co zrobił, a może gdyby ta pomoc była na normalnym poziomie dałoby radę uniknąć takich akcji.

No ale w tym kraju to zamiast o tym dyskutować, damy przecież na mszę o błogosławieństwo lub nowy mieczyk.

Ha tfu
Pobierz PiersiowkaPelnaZiol - #poznan #takaprawda #przemyslenia

Moje przemyślenia są takie, ...
źródło: lekarz-na-nfz-srodkowy-palec-vs-ten-sam-lekarz-ale-prywatnie-mily-serduszko
  • 6
@Musze_wygrac_zycie: do psychiatry nie, ale są różne zaburzenia różne poradnie do nie których musisz mieć skierowanie, chodzi o CZAS i o podejście ludzi do około.

Jeśli pacjent chce dostać się do psychologa, psychoterapeuty przyjmującego w PZP bądź do Poradni Psychologicznej, która funkcjonuje w ramach NFZ wówczas musi mieć skierowanie. Skierowanie te musi być wystawione przez lekarza w ramach jego zatrudnienia w placówce państwowej. NFZ nie honoruje skierowań z gabinetów prywatnych.


Jeśli
@PiersiowkaPelnaZiol:

Do poradni chociażby w krakowie masz terminy za miesiąc, i to tylko wizyta 15 min

No to chyba w sam raz, bo leki rozkręcają się około miesiąc, a więcej niż 15 minut po co skoro psychiatra tylko leki daje. Gdyby ktoś wiedział co on ma zamiar odwalić to by go przyjeli natychmiast, bo w takich sytuacjach tak robią.