Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że cała ta akcja z #poznan przyczyni się do zaostrzenia prawa do posiadania #bron
Jasno i wyraźnie widać, że obecny system nie działa, a pozwolenia wydawane są pochopnie.
Miejsce broni jest na strzelnicy i poza służbami powinien być kategoryczny zakaz posiadania broni.
Również do celów sportowych i myśliwskich.
Chcesz sobie postrzelać, idziesz na strzelnice, pożyczasz broń, strzelasz, zdajesz i wychodzisz.
Żadnej broni w domu czy na ulicy.
#takaprawda #przemyslenia
  • 213
  • Odpowiedz
  • 2
@gdzie_mi_tu
Czy zabiłby? -być może.
Ale nie posiadając dostępu do tak skutecznej metody, sięgnąłby do mniej skutecznych metod, co dała ofierze większe szanse przetrwania.
Kompromitusz się, twierdząc, że nóż jest tak samo skuteczny jak broń palna.
Gdyby tak było, nikt by nie wymyślił broni palnej.

Pomysł trochę
  • Odpowiedz
  • 0
@bluehead
Zakazem nie zlikwidujemy problemu, to jasne, ale możemy ograniczyć.
Rzucenie palenia nie zagwarantuje ci, że nie zachorujesz na raka, ale znacząco możesz zminimalizować ryzyko
  • Odpowiedz
  • 0
@gdzie_mi_tu
Nie zabiją pistolet, natomiast jest bardzo skuteczną metodą zabijania.
Ograniczając dostęp, zmuszamy sprawcę do użycia mniej skutecznej metody, zwiększając szanse ofiary.
  • Odpowiedz
@mango2018: posiadam łuk bloczkowy z spustem o naciągu 70lbs do polowania. Przebija żelatynę grubości 2 ludzi. Owy łuk może kupić każdy, tak samo inne rodzaje broni, jak sztucery czarnoprochowe. Mimo tego nie chodzę i nie strzelam do zwierząt czy ludzi! Normalny człowiek powinien posiadać bron do samoobrony przed debilami co i tak pozyskają sobie ja na nielegalnej drodze
  • Odpowiedz
  • 1
@Przemek755
W przyciwieństwie do łuku, broń bardzo łatwo ukryć.
Łuk jest zdecydowanie mniej skuteczny, bo trzeba mieć ogromne umiejętności to raz, dwa jest duży.
Natomiast co do przebijalności to już temat dla jakiegoś kryminalistyka lekarza, bo nie wydaje mi się, żeby rana z łuku była równie śmiertelna.
  • Odpowiedz
@mango2018: xD, hoplofoby już się zesrały. Jakby nie miał broni, to by go tam nożem albo śrubokrętem tak samo skutecznie zadźgał. Lub siekierą. Albo kastetem, paralizatorem, gołymi rękami. Jeszcze mógł nawet z łuku go trafić i nawet by się nie zdążył zorientować, że umiera.
  • Odpowiedz
@mango2018: Durniu, w polsce w rekach cywilnych sa setki tysiecy sztuk broni, co to za debilny pomysl zeby z powodu jednego wariata ograniczac do niej dostep. Mam nadzieje ze okaze sie ze ta bron byla z nielegalnego zrodla, bo to bedzie woda na mlyn dla takich imbecyli jak ty.

Zakaz tez budowy silnikow wiekszych niz 2 litry po filmie z krakowa, zakaz imigracji po filmie z bytomia, a po world
  • Odpowiedz