Wpis z mikrobloga

mireczki, czy możecie polecić jakieś szczyty w tatrach, które już są wolne od śniegu? Mam na myśli również trasy do nich, już raz się #!$%@? na pilsko bez raczków i czekanów bo myślałem, że nie będzie śniegu i nie chciałbym tego powtarzać bo było strasznie w #!$%@?.

Czy np trasa z Palenicy Białczańskiej na Kozi Wierch jest wolna od śniegu?

#tatry #gory
  • 6
  • 0
@FELIX90 taki szlak znalazłem na necie na jakiejś stronie hasajace zające czy jakoś tak. Ogólnie przydałby mi się jakieś ciekawe pętle bo tak lipa wchodzić i schodzić tym samym szlakiem. Ino jest ciężko bo ja szukam czegoś w graniacach 10-11h, tak w okolicach 25km a tymczasem na większości stron są jakieś pętelki po 5h. Tak patrzę po mapie to też od gąsienicowej chyba wejdę o wiele szypciej aniżeli od palenicy aczkolwiek nie
@Anty_Chryst: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
@Anty_Chryst: na kozim nie wiem, ale ogólnie to są, rano łatwo po nich przejść, dopiero po południu robią się bardzo śliskie, ale to i tak głównie najwyższe szczyty +2 tys m. Generalnie czekanów o tej porze roku raczej Ci nie trzeba, raczki możesz wziąć, ale wątpię że będziesz je zakładał na takie pojedyncze 10-20m płaty śniegu, które często można po prostu obejść.