Wpis z mikrobloga

@Nostrian: obejrzałeś jakiś filmik reklamowy i się do tego spuszczasz, ruscy też mają miliard filmików swoich wojsk specjalnych a jak przyszło co do czego do zostali zgruzowani pod Hostomelem
  • Odpowiedz
@mial85: Nie, nie spuszczam.

Polka ma jedne z najlepszych sił specjalnych na świecie. I jedne z bardziej licznych. Na dodatek doświadczonych bojowo i dowodzonych profesjonalnie.

Ruskie standardy szkolenia i dowodzenia to syf.
  • Odpowiedz
@Nostrian: co innego bawić się w komandosa i strzelać do tarczy albo spuszczać się na linie w kontrolowanych warunkach, a co innego być na froncie i uczestniczyć w realnych działaniach wojennych, nawet jak jacyś nasi brali udział w operacjach specjalnych to zazwyczaj było to pod kontrolą USA we współpracy z innymi, Wagnerowcy praktycznie sami musieli zdobywać Bachmut bo putin trzymał kadyrowców i wojska rosyjskie w odwodach więc mają nieporównywalnie większe doświadczenie
  • Odpowiedz
@mial85: Polskie specjalne też mają doświadczenie z Iraku i Afganistanu. To nie są zdegenerowani najemnicy i więźniowie walczący za pieniądze albo dla skrócenia wyroku.

To doświadczeni, zawodowi, ochotnicy szkolący się całymi latami.

Wagner może im czyścić buty.
  • Odpowiedz
@Nostrian: obejrzyj sobie wywiady z takim NAVALEM który wprost mówi że takie zadania specjalne w Afganistanie gdzie oni inicjowali i panowali nad wszystkim, byli uzbrojeni po zęby a przeciwko nim stała banda beduinów w klapkach to nijak się ma do wojny gdzie walczą dwie uzbrojone armie
  • Odpowiedz
co innego bawić się w komandosa i strzelać do tarczy albo spuszczać się na linie w kontrolowanych warunkach

@mial85: 99.99% tych kontrolowanych warunkow w jednostkach specjalnych by nie wytrzymalo, a nie zostaniesz komandosem bez doswiadczenia, wiec skoncz pieprzyc kocopoly
  • Odpowiedz
@j0shva: nie rozumiesz że te kontrolowane warunki mają sie nijak do rzeczywistej wojny? te testy są trudne i wymagające fizycznie ale nie oznaczają że będziesz sobie dobrze radzić na froncie, przykład? to że będę Ci kazał pobiec na kilometr w czasie zbliżonym do rekordu świata sprawi że mój test będzie trudny i niewiele osób go przejdzie, ale czy sprawi to że taki ktoś będzie dobrym żołnierzem? nie, umiejętność szybkiego biegania się
  • Odpowiedz
@mial85:

nie rozumiesz że te kontrolowane warunki mają sie nijak do rzeczywistej wojny

to oczywiscie racja, tak jak wyzej napisales - aktualnie takie doswiadczenie zdobywaja jedynie Ukraincy i Ruscy. ale wiadomo, jak ci zolnierze skoncza po wojnie.

to że będę Ci kazał pobiec na kilometr w czasie zbliżonym do rekordu świata sprawi że mój test będzie trudny i niewiele osób go przejdzie

tutaj nie przesadzajmy, dales chyba jeden z najgorszych przykladow
  • Odpowiedz
@j0shva: oczywiście, ja nie mówię że te testy są łatwe, wiem że mnóstwo osób nie daje rady, ale z drugiej strony nie można do tego podchodzić tak, jak kolega @Nostrian że specjalne jednostki wojskowe rozgromią takiego wagnera w pył bo są specjalsami, równie dobrze to wagner może ich rozgromić bo tak jak mówiłem wagner walczył na prawdziwej wojnie z Ukraińcami uzbrojonymi zachodnim sprzetem a nie z beduinami biegającymi w klapkach na
  • Odpowiedz
@mial85: Pół skrzydła F-16 z bombami kasetowymi (a polska też nie podpisała konwencji o ich utylizacji) i tego Wagnera w większości nie ma. Albo parę Langust z ładunkami kasetowymi 120 milimetrów.

Jeśli Białoruś chce wojny to ją dostanie ale Polska mając przewagę w powietrzu nie będzie się pieściła. Chcecie wojny? Dobra, zobaczymy jak przeżyjecie bombardowanie bombami kasetowymi z lądu i powietrza wy cudowni Wagnerowcy, a potem starcie z naszymi siłami specjalnymi.
  • Odpowiedz
@mial85: trzeba zaczac od tego, ze Wagner to jednostka szturmowa, a AGAT to komandosi, a ich głównym zadaniem jest dywersja xD
a z tymi beduinami czy pastuchami to tez troche inna sprawa, wyszkolenie i sprzet maja, jaki maja, ale sa jednak zaprawieni w boju. duzo zolnierzy, wracajac z misji, mowilo ze to bylo pieklo na ziemi
  • Odpowiedz
  • 2
@Nostrian
Ale ty wiesz, że wagnerowcy to nie tylko więźniowie z łapanki, tylko byk ruscy żołnierze zaprawieni w bojach w syrii I w środkowej Afryce?
  • Odpowiedz
@Nostrian:
Napiszę o jednostce Agat z Gliwic. Dla mnie to jednak zdegenerowani najemnicy. Dlaczego? Brali udział w prowokacjach i pacyfikacji marszu 11 listopada w Warszawie za Tuska. Wystarczyło im wmówić że na marszu to sami naziści i antysemici i już prowokowali i prali kogo popadnie, młodych, starych, kobiety i mężczyzn, ludzi z niepełnosprawnością...
A po marszu, słuchać było o burdach które robili na warszawskich mieszkaniówkach z roksy. Takie wiadomości pokazały się
  • Odpowiedz