Wpis z mikrobloga

Zachciało mi się przetestować #orangeflex więc skuszony ofertą, po sprawdzeniu pokrycia BTS'ami #orange rodzinnego Wygwizdowa oraz okolicznych miast, które okazało się lepsze niż obecnego opa, Play (i towarzyszące mu problemy typu strefy bez zasięgu w czasie jazdy, słaby zasięg w miejscu pracy, ręczne przełączanie Play/roaming oranżady żeby mieć jakiś kontakt ze światem) zleciłem przeniesienie numeru, cała operacja zajęła 2 dni. Wybrałem plan, wbijam SIEMAFLEX i zadowolony przystępuje do testów. Pierwszy dzień to była bajka, pełen zasięg LTE i wysokie transfery, jajca zaczęły się na drugi dzień. Zasięg 1-2/4, telefon lata pomiędzy okolicznymi BTS'sami przez co zdarza się nawet 0/4 nie tylko w moim Wygwizdowie, ale też w sporym mieście powiatowym, mocne zjazdy na 3G/H+.

Jeszcze do przełknięcia byłoby gdyby tel w okolicy trzymał się konkretnego masztu, jak się ładnie połączy z takim jednym (namierzyłem drania przez Net Monster) i złapie 2 kreseczki na LTE+ to byłoby cud miód orzeszki, bo robiłem speedtest i przy takim połączeniu transfery są bardzo dobre. A tak to co jakiś czas przęłącza się pomiędzy jednym z kilku w mieście i mam LTE przeplatane H+/3G. Opisałem sytuację na czacie, dział techników oczywiście dokładnie przyjrzy się mojej sprawie. Nie oczekuję wiele po tej interwencji, ale przynajmniej poziom obecnych usług Flex jest adekwatny do opłaty za plan. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, że pomarańcza dzieli maszty z różowym. Jest szansa, że #tmobile mogłoby trochę lepiej działać, lepsza technologia u Niemca? Poczekam jeszcze kilka dni i najwyżej spróbuję przetestować różowych, ale oferta Flexa bardziej mi odpowiada, zasięg już niekoniecznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
@Czarnoksieznik_z_Angmaru U mnie Orange i Mobile działają podobne, prędkości te same, w mieście ok 70-100Mb/s na #!$%@? między 15-45. Niższe te wartości mają tylko skrajne przypadki gdzie na zadupiu jest zawalony BTS. Mam 2 telefony jeden własnnie w Flex drugi tmobile na kartę.
Ostatnio Orange miał u mnie awarie i wysłało mnie na dalszy BTS net ledwo działał. Ale to była pierwsza taka sytuacja od 2 lat, naprawiali to chyba tydzień XD
Jak masz takie skoki to sprawdź czy nie masz telefonu z Chin z brakiem niektórych częstotliwości. W orange jest wtedy najgorszy zasięg, bo telefon obsługuje tylko 1/4 częstotliwości, w których działa orange