Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, za miesiąc/dwa będzie można sensownie powiedzieć czy w 2024 będzie można na luzie dostać bk2%, czy braknie hajsu? Bo po 2tyg i 21 udzielonych kredytów wygląda to obiecująco, ale nie wiadomo ile czasu zajmie średnio przeprocesowanie jednego wniosku.

Pozwolenie na budowę powinno wlecieć na jesieni, chciałem brać bk2% jeszcze w listopadzie/grudniu, mimo to że budowa wystartuje na koniec Q1/Q2 przyszłego roku, ale chciałem mieć pewniaka że kredyt będzie udzielony bez limitu w tym roku.

Jeżeli limitu by starczyło to poczekam najdłużej jak się da żeby karencja była możliwie najkrótsza, bo sam czas budowy to 3-4 miesiące (prefabrykaty)

#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 9
  • Odpowiedz
@bzyku95: nie będzie można, bo za miesiąc - dwa to dopiero będą może pierwsze decyzje kredytowe podejmowane. Te pierwsze, ogłoszone w mediach to propaganda. Realnie to analitycy są zatkani normalnymi wnioskami z czerwca jeszcze, a wniosków BK2 nikt praktycznie nie widział na oczy.
  • Odpowiedz
@Daqnny: w którym banku i kiedy? W niektórych wstępną decyzję wydaje automat nawet chwilę po złożeniu wniosku. Co i tak nie oznacza, że ktoś zaraz tym wnioskiem się zajmie, bo może wisieć w kolejce przez miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majkel88: w pekao, wysłany wniosek w poprzedni czwartek, a we wtorek dali info z decyzją. Teraz na dniach mają se ogarnąć wycenę mieszkania. Myślę, że duże znaczenie miało to, że mam tam wynagrodzenie, bo do PKO tego samego dnia wysyłałem i cisza.
  • Odpowiedz
@bzyku95: Oficjalne informacje odnośnie udzielonych kredytów na BK2% pojawią się na początku 2024r. W styczniu banki które przystąpiły do programu zobowiązane są zgłosić umowy dotyczące BK2% do BGK i wtedy BGK "wypłaci" im dopłaty za 2023r. W styczniu okaże się jak bardzo BK2% się przyjął i ile zostało wolnej kasy na program w kolejnych latach. Radziłbym poczekać z oceną tego czy program się przyjął bo pamiętajmy że są wakacje, banki
  • Odpowiedz
chciałem brać bk2% jeszcze w listopadzie/grudniu, mimo to że budowa wystartuje na koniec Q1/Q2 przyszłego roku


@bzyku95: orientowałeś się jak się to ma do wymogu wybudowania domu w ciągu 2 lat? Okres ten liczony jest od początku budowy czy od momentu wzięcia kredytu?

Też będziemy składać wniosek na jesień i start na wiosnę 2024.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vojak: nie sprawdzałem tego, w kredycie hipotecznym wypłacanym w transzach na budowę też masz maksymalne terminu każdego etapu, tutaj przy bk2% nie będą one chyba bardziej wyśrubowane
  • Odpowiedz
@bzyku95: ja właśnie mówię o wymogach banku podczas budowy - słyszałem, że od momentu wzięcia kredytu (obojętnie czy zwykłego czy BK2%) do wybudowania domu do stanu możliwego zamieszkanie jest 2 lata czasu. Można to w niektórych bankach przedłużać maksymalnie dwa razy po pół roku ale z odpowiednim uargumentowaniem.

Jeżeli chodzi o BK2% to tam warunek jest taki, że od momentu zakończenia budowy jest 24 miesięcy na zamieszkanie więc tutaj luz.
  • Odpowiedz