Wpis z mikrobloga

Komp za łącznie 670 zł i części z szuflady ( ͡º ͜ʖ͡º)

- Dell Precision (2 x Xeon E5 6C/12T, 32GB RAM, Quadro 4000): 600 zł
- Quadro K620 czyli taki GT 1030 z dałnem (już miałem)
- SSD SATA 256GB na system: 50 zł
- Adapter M.2 PCIe x4 + 1TB SSD NVMe na gry i aplikacje (adapter 20zł, dysk miałem)

RAM jest w dość zabawnej konfiguracji bo 8 x 4GB co daje quad channel. W podobnej cenie mógłbym oczywiście kupić używkę z 6-7 gen Intela który rozjeżdża Xeony pojedynczym wątkiem ale no gry nie są priorytetem, fakt faktem w przyszłości chcę dokupić RTX 3000 / 4000 "for fun" (AMD niet bo ten Dell ich nie lubi).

#pcmasterrace #komputery
Pobierz L3gion - Komp za łącznie 670 zł i części z szuflady ( ͡º ͜ʖ͡º)

- Dell Precision (2 x...
źródło: Zrzut ekranu 2023-07-14 201557
  • 5
@L3gion: W sumie to nie wiem, tak z dupy uważam że procki przed erą Haswella to już tak trochę be o ten brak instrukcji. W emulacji na pewno jest jakaś korzyść z AVX2, z czego przy emulacji RPCS3 to jak masz AVX-512 to masz zajebisty boost wydajnościowy.

A tak to po przesiadce z i5-4460 na i5-12400 to uważam że tak stare procki to tylko dobre dla naprawdę mało wymagających, np. żeby
W sumie to nie wiem, tak z dupy uważam że procki przed erą Haswella to już tak trochę be o ten brak instrukcji. W emulacji na pewno jest jakaś korzyść z AVX2, z czego przy emulacji RPCS3 to jak masz AVX-512 to masz zajebisty boost wydajnościowy.


@supra107: A no emulacja to tak, wiem że tam są myki rzadko używane gdzie indziej.

Różnica choćby w ładowaniu takiego głupiego Vivaldi czy VS Code
Hmmm czy ja wiem. Jesteś pewien że to nie kwestia choćby lepszego dysku?


@L3gion: No nie, bo miałem porównanie między tym samym dyskiem, systemem, instalką itd. Tylko wymieniłem płytę główną na nową podstawkę i poprawa była natychmiastowa. Tak jak musiałem czekać na to żeby VS Code się łaskawie uruchomiło może z minutę, tak teraz to zajmuje parę sekund i cała ta kobyła już jest gotowa do pracy. Niektóre strony które mi