Wpis z mikrobloga

Autostrada A4 od Legnicy do #wroclaw to jest kuriozum, ze wzgledu na ciągle wypadki na tym odcinku. Jednakoż autostrada A4 po stronie niemieckiej to kuriozum jeszcze większe. Odcinek do Chemnitz i z powrotem to jest jeden wielki niekończący się remont, zwężenia, odgrodzone pasy ruchu które wyglądają lepiej niż ten po którym puszczony jest ruch, kosmos po prostu XD Wrocław - Falkenstein w poniedziałek jechalem 6 godzin, dziś wracalem 5,5. Dobrze ze jeszcze jeden wyjazd i na dłuższy czas mam spokój....

#niemcy #autostrady #zalesie
  • 10
@Szampion: Hmm pomyslmy. Moze inwestycja w infrastrukture? Jezdziles troche Polska A4 na odcinku ktory jest wspomniany wyzej?
Ze juz nie wspomne ze tam dawno powinna być przeprowadzona 3 pasmowa nitka, poniewaz odcinek Zgorzelec-Wroclaw jest najbardziej ruchliwa droga w kraju. Dopiero za Wroclawiem ruch rodziela sie w kierunku na Poznan/Slask/Warszawe.
@NexciaK: ale droga jest jaka jest i trzeba się do niej dostosować. Idąc twoim tokiem myślenia to można na wiosce #!$%@?ć 140, bo według ciebie powinna być tam autostada. To tak nie działa. Odcinkowy pomiar prędkości powinien być tam już dawno i jest to pierwszy pomiar prędkości, który mnie po prostu cieszy. Tam się nie da jeździć przez debili na dupie, a nie przez brak pobocza.
@Ogau Chodzi wlasnie o to zeby poprawiac infrastrukture a nie dawac zakazy. Owszem, na ta chwile moze byc to niezly pomysl.
Ale najwiekszym problemem nie jest brak pobocza, a krotkie pasy rozbiegowe, co w polaczeniu z zakazem wyprzedzania ciezarowek moze dac zly rezultat.
W sumie pobocze tez ulatwiloby zadanie, bo gdyby ktos nie chcial Cie wpuscic to zawsze mozna liznac troche awaryjnego.
A tacy debile sie zdarzaja.
@NexciaK: jeździłem w 6 krajach europejskich. W tym po Polsce. Nie pieprz mi o infrastrukturze. Brak kultury jazdy. Zapieprzanie. Wymuszanie. Brak skupienia i brak wyobraźni. To nas #!$%@? jako naród za kołkiem. I z tej mieszanki jest masa wypadków.