Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: Ja kupie za gotówkę, nie opłaca się oddawać bankom kasy skoro mogę znacznie szybciej odkładać..
nie mam na sobie presji pożyczania dlatego też mam wywalone na strach czy chciwość rynkową. Ja mam zapisane w spadku a do tego czasu nie musze mieszkać w PL ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@KlatwaNieruchowPL: nie rozumiem o co chodzi, oddajesz dużo mniej niż bez dopłaty pierwszy +; różnicę z raty odkładasz na obligacjach i zarabiasz >7% zbliża się koniec wsparcia kredytowego nadpłacasz kredyt pieniędzmi które pożyczyłeś Państwu na %, pure profit zero risk....
  • Odpowiedz
@KlatwaNieruchowPL A ponieważ po 10 latach zostaje do spłacenia 167361 kapitału to możesz użyć 'zaoszczędzonej' (w porównaniu do zwykłego kredytu) kwoty na spłatę po 10 latach reszty kapitalu i jeszcze zostanie. Tak naprawdę to trzeba by wziąć do porównania raty malejące w obu przypadkach aby takie porównanie ogólnie miało sens.
  • Odpowiedz
@KlatwaNieruchowPL: no własnie po to że jeśli masz 400k gotówki i bierzesz kredyt opodatkowany na 2,3% a z tych 400k możesz mieć 7% to jesteś ~4% na plusie rocznie to jest jakieś 16k gotówki przy zerowym ryzyku bo masz gwarancję dopłaty do raty i gwarancję zwrotu z obligacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc dostajesz dopłatę od Państwa do kredytu zastaje ci mniejsza rata, i tą ratę spłacasz
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: Skoro jest to takie wspaniałe, czemu wszyscy tak nie zrobią??, aaa zapomniałbym, bo Ci ludzie to przeważnie gołodupcy więc po za wkładem nie mają co wrzucić na obligacje czy lokaty xD
  • Odpowiedz