Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi
XD jak w tym kraju ma być dobrze
Jadę sobie spokojnie ulicą, widzę przejście dla pieszych, przed nim dwóch rowerzystów stojących z rowerami.
Jako, że mi się nie spieszy, zatrzymuję się i czekam. Ci dalej stoją, jeden jeszcze nadaje przes telefon, no to kurna lekko naciskam klakson, bo ile mam tak czekać aż jaśnie pan skończy nawijać.
Po klaksonie typ się rozłącza i widzi że go zapraszam ręką na przejście (generalnie każdy normalny przechodzeń wtedy #!$%@? ręką jako "dzięki"), jeden przechodzi, drugi- ten od telefonu, widzę że już się szykuje do szyby xD
Otwieram a ten z ryjem- no normalnie taki typowy, stereotypowy "prawodządny obywatel, prosto z wiecu", na pewno kojarzycie o jakim typie mendy społecznej mówię- "ynteligencik" w okularkach, którykoniecznie musiał okazać oburzenie xD, wyjeżdża mi że BOLZGA JEZD WOLNYM KRAJEM I JAK JA GO ŚMIEM POGANIAĆ PRZEZ PASY.

Kurna wariaci, wszędzie wariaci xD
Stoi przed pasami, gada przez telefon, to kurna mam mu kawę zrobić i zaprosić RSVP na te pasy, czy jak?
Przejadę przed nim, to zaraz będzie inba że pedalarza nie puściłem, a on jeszcze z howehka zsiadł i stał cholera wie po co.
  • 4
  • Odpowiedz
@tellet kilka miesięcy temu widziałem babę stojąca z walizka przed przejściem, stała tak z 15 minut, przez ten czas zatrzymało się chyba z 10 różnych samochodów, ale głupiej #!$%@? nie przyszło przez ten czas do głowy, że może warto byłoby się od tego przejścia odsunąć, skoro nie ma zamiaru przejść przez ulicę. ludzie nie używają mozgu, bo uważają, że są najważniejsi
  • Odpowiedz
@tellet: jeśli dobrze kojarzę, to jeśli rowerzysta nie zejdzie z rowera przed przejściem dla pieszych, to nie ma pierwszeństwa i w takim przypadku obserwuję jedynie, czy nie przyjdzie mu nagle do głowy #!$%@?ć mi się na pasy
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyDaltonista: No ale tych dwóch stało z rowerami tuż przed pasami i to nie "przed pasami", że na chodniku "na skrzyżowaniu z którego wychodzą 3m chodnika do pasów" tylko tuż przed tymi pasami.

To jeszcze mnie ofukał dziki xD
  • Odpowiedz