Wpis z mikrobloga

Jak wyglądały wasze początki na drążku? Bo ja nie jestem w stanie utrzymać się na nim dłużej niż 20 sekund (o podciągnięciu się nie ma mowy), kupiłam sobie specjalne rękawiczki, żeby się nie ześlizgiwać i jest jeszcze gorzej, mam wrażenie, że mam za małe dłonie, a drążek jest za gruby. W rękawiczkach to już w ogóle. Co mi pomoże się nie ześlizgiwać, magnezja? Zwykłe cienkie gumy do ćwiczeń? #silownia
  • 12
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: tak jak tutaj pisali: swobodny zwis. Dodałbym do tego jeszcze negatywy, czyli podstawiasz stołek i zaczynasz podciągnięcie znad drążka. Sam chwyt - lepiej z przeciwstawnym kciukiem, a nie małpi. No i nachwyt lepszy na plecki.

Plus można wziąć gumę (do kupienia w każdym decathlonie czy innym oszołomie, są różne kolory i od nich zależy moc), zaczepić o drążek i stópkę - wtedy uzyskujesz coś jak wspomaganie i jest lżej robić
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: tak jak pisali podstaw coś i opadają powoli to wzmocni mięśnie pleców, też zaczynałem ćwiczyc 2 MSC temu i max 6 razy się podciagalem na wąskim chwycie, teraz daje radę na srednio szerokim chwycie robić serie nie tylko na wąskim, szeroki nadal poza zasiegiem
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: z wiszeniem na drążku nigdy nie miałem problemu, ale nigdy nie potrafiłem się podciągnąć, nawet raz. Trener mi powiedział żebym skakał i siłą rozpędu podciągał się a potem jak najwolniej opuszczał się. Później zacząłem się podciągać na gumie, później bez gumy, później kazał mi dołożyć dodatkowe obciążenie, a po niecałym roku podciągnąłem się 22 razy bez niczego xD za każdym razem jak patrzył jak się podciągam żałował że mnie tego
  • Odpowiedz
mam wrażenie, że mam za małe dłonie, a drążek jest za gruby.


@rowerowa_panienka: to też jest całkiem możliwe, jeśli masz małe dłonie. Widzę, ile mój syn potrafi się utrzymać na cienkich, a ile na trochę grubszych drabinkach, gdzie dla mnie nie ma wielkiej różnicy.
  • Odpowiedz