Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jest opcja żebym zaplanował trasę w Wahoo/Komoot w miejscu gdzie GPS nie pokazuje trasy? Tzn. jest tam w rzeczywistości ładna ścieżka, nawet z oznaczeniem, że trasa rowerowa ale GPS nie pokazuje jej tą białą kreską żebym mógł tam sobie punkt w komoot postawić. Można to jakoś obejść i mimo wszystko puścić sobie tam trasę? Na screenie na czerwono zaznaczyłem którędy bym chciał trasę zaplanować ale komoot mi nie pozwala bo nie ma tam tej białej drogi na mapie GPS.

#gravel #rower
OvIce - Słuchajcie, jest opcja żebym zaplanował trasę w Wahoo/Komoot w miejscu gdzie ...

źródło: trasa

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@OvIce: tak, w komoot jak dodasz punkt na trasie to klikasz na niego i wybierasz off grid. Między takimi punktami trasa jest prowadzona po linii prostej.
  • Odpowiedz
@OvIce: jest jeszcze opcja rigczowa, ale niestety wymagająca czasu - jeżeli masz ślad gpx to możesz wrzucić to na openstreetmap i narysować taką drogę. Aplikacje typu Komoot, Strava, etc po kilku miesiącach* sobie to zaktualizują i będziesz mógł narysować poprawnie ślad w swojej aplikacji. Polecam, sporo tak lokalnych ścieżek narysowałem.

*) Komoot to nawet w ciągu 2 tygodni mi raz ogarnął poprawki
  • Odpowiedz