Wpis z mikrobloga

Mireczki z #usa i #podrozujzwykopem taka sprawa i pytanie niżej. Jak leciałem do US miałem loty Berlin-Waszyngton-Charleston.

Jak przyleciałem do Waszyngtonu musiałem przejść CBP(20 minut czekania), potem czekałem mega długo (około 50 minut) żeby wziąć swój nadany bagaż i położyć go na pasie 20m dalej, a następnie znów czekać w mega kolejce na security check, tak długiej że jakby nie dobrzy ludzie którzy pozwolili mi się wbić w kolejkę to przegapiłbym lot.

Teraz mam lecieć Savannah-Waszyngton(albo NY)-Berlin. I tu pytanie. Czy w tą stronę też tyle schodzi na międzynarodowych lotniskach? Czy jak nadam bagaż w Savannah to już doleci gdzie ma dolecieć czy znów będę musiał robić takie cyrki z ponownym nadaniem? I czy na międzynarodowym jest znów security check czy w tą stronę już luźno?

Z góry dziękuje za odpowiedź!
  • 5
@crs333 w kwestii bagażu to wszystko zależy czy lecisz tą samą linią lotniczą czy nie. ja latam poznań-frankfurt-mexico city-monterrey i do México City bagaż leci razem ze mną, później przesiadam się na inną linię lotniczą i muszę najczęściej nadawać na nowo bo przesiadam się z Lufthansy na Aeromexico . na Twoim miejscu przy nadawaniu bagażu w Savannah zapytałbym się czy musisz gdzieś znów nadawać czy nie.
  • 0
@uberAdzian: no właśnie w drodze tutaj nie zmieniałem linii, ale doczytałem że to lokalne (US) przepisy na przylocie. Teraz dopytuje o wylot bo chyba czegoś takiego nie ma ale wole się upewnic.
@crs333 jasne, zawsze lepiej się dopytać. my z Żoną zawsze czy to w Poznaniu, czy w Monterrey, pytamy się dokąd walizki lecą, ale... raz w Poznaniu powiedziano nam, że walizki lecą do Monterrey bezpośrednio, ale w México City coś nas tknęło, żeby poczekać na walizki. no i dobrze, że to zrobiliśmy bo były nadane tylko do stolicy. jeszcze jedna rzecz, która mi się przypomniała, to jak otrzymujesz bilet to zawsze dołączają mini
@crs333 jasne, zawsze lepiej się dopytać. my z Żoną zawsze czy to w Poznaniu, czy w Monterrey, pytamy się dokąd walizki lecą, ale... raz w Poznaniu powiedziano nam, że walizki lecą do Monterrey bezpośrednio, ale w México City coś nas tknęło, żeby poczekać na walizki. no i dobrze, że to zrobiliśmy bo były nadane tylko do stolicy. jeszcze jedna rzecz, która mi się przypomniała, to jak otrzymujesz bilet to zawsze dołączają mini