Wpis z mikrobloga

Tylko proszę bez onucowania, chciałbym żeby ktoś merytorycznie wyjaśnił:

Czy nie byłoby najkorzystniej dla Polski gdyby wytłukło się wzajemnie jak najwięcej Ruskich i Ukraińców?
Oczywiście lwia część poległych to mężczyźni, więc populacja kobiet w Polsce zwiększyłaby się, co podejrzewam, że korzystnie wpłynęłoby na obecnie największy problem z jakim zmagają się kraje europejskie czyli demografię. I dlaczego wcielenie zachodnich ziem ukraińskich do Polski jest złym pomysłem? Oczywiście mając na uwadze punkt pierwszy mojej wypowiedzi, czyli ukraińscy mężczyźni wyginęli. Dzieci tych ex-Ukrainek rodziłyby się polskie, chodziłyby do polskich szkół, mówiły po polsku. Argument, że Polska byłaby następna do mnie nie trafia. Przecież jesteśmy w NATO. Argument, że zwiększyłaby się granica z Rosją też do mnie nie trafia. Przecież jesteśmy w NATO. Poza tym i tak mamy w #!$%@? długą granicę z Rosją (Białorusią). Dlaczego śmierć jak największej liczby rosyjskich żołnierzy byłaby korzystna chyba nie muszę się rozpisywać.
Wszyscy eksperci mówią o konieczności wspierania Ukrainy i ja tego nie kwestionuje, bo ufam im jako mądrzejszym ode mnie w tej kwestii. Chociaż pan Panasiuk... Żart( ͡° ͜ʖ ͡°) niemniej jednak te pytania chodzą mi po głowie od początku agresji, dlatego je stawiam. I nie chodzi mi zupełnie o kwestie moralne tylko co obiektywnie byłoby najlepsze dla Polski.

#ukraina #wojna #polska
  • 20
  • Odpowiedz
@Stahu14: oczywiście że jest to korzystne, miliony Ukrainek, Białorusinek i Rosjanek byłyby lekarstwem na problemy demograficzne Europy. Tylko nie przepuszczajmy przez granicę tych z HIV.
  • Odpowiedz
I dlaczego wcielenie zachodnich ziem ukraińskich do Polski jest złym pomysłem?


@Stahu14: Chcesz mieć nowy Wołyń na tych terenach? Potrzebujesz jeszcze więcej dzikich/zapyziałych zwolenników PIS'u? (głosów za socjalem?)
  • Odpowiedz
@Stahu14: oczywiście że byloby lepiej więc dobrze niech się tłuką na wschodzie do końca, a z tymi kobietami to nie masz racji, one są też już przesiąkniętę tą lewacką ideologią, w dodatku działa na nie hipergamia, więc napływ kobiet nie rozwiąże problemu, po prostu ci co już teraz mają dobre kontakty z kobietami i sobie dobrze radzą będą mieli większy wybór, a przegryw dalej będzie siedział w piwnicy i klepał Niemca
  • Odpowiedz
  • 0
@aksen: jeśli ukraińscy mężczyźni w sile wieku zostaliby wybici, to kto miałby przeprowadzić ten Wołyń 2.0? Ja się na tym nie znam - dlatego pytam - ale jeśli rozegrać by to mądrze politycznie, tzn. osiedlić na tych terenach Polaków poprzez zachęcanie jakimiś benefitami, rozpędzić na nich gospodarkę może m.in. poprzez kasę z EU na odbudowę infrastruktury, spolszczyć zarówno ziemie jak i pozostałe zasoby ludzkie. Nie twierdzę, że aktualny rząd jest do
  • Odpowiedz
  • 0
@mial85: myślę że generalizujesz. Przy napływie powiedzmy 5mln Ukrainek, milion nie zwiazaloby się z Polakiem? To chyba i tak pesymistyczny scenariusz. Ja to widzę tak, że przyjeżdżają z dziećmi do nowego kraju to chętnie zwiążą się z kimś, kto zapewni chleb im i jej dzieciom, nawet obniżając swoje dotychczasowe wymagania. Z tego miliona niech się zrodzi nawet 500k dzieci, to już chyba potężny zastrzyk przyszłych skladkowiczow?
  • Odpowiedz
jeśli ukraińscy mężczyźni w sile wieku zostaliby wybici


@Stahu14: niezależnie od tego co będzie się działo to zostanie przynajmniej połowa / (sporo ich siedzi zagranicą)
zalecam większy kontakt z rzeczywistością
  • Odpowiedz
@Stahu14: Znowu na pdzejetym koncie soft propagande i pogarde do innych siejecie?
Nie nie byloby dobrze, graniczac z upadlymi panstwami nie bedzie nam do smiechu
I jakos nato nie przeszkadza im prowadzic wojne hybrydowa przeciwko Nam
  • Odpowiedz
  • 0
@aksen: właśnie tym pytaniem próbuje zejść na ziemię, więc dziękuję za podjęcie polemiki. Ta połowa jeśli nie wróciła teraz to po co miałaby wracać na zgliszcza kraju? Czy ten Wołyń 2.0 robiliby za granicami?

I jeśli Rosja użyłaby bomby atomowej to może zostałoby ich mniej niż połowa. I od razu pójdę za ciosem, bo tego też nie rozumiem: skąd pewność, że jakby Rosja użyła atomówek, to cały świat zostałby zgładzony? Jeśli
  • Odpowiedz
@Stahu14: nie generalizuję, u nas w kraju przecież nie brakuje kobiet a z kobietami jest tak że albo się ma te umiejętności, wygląd i inne atrakcyjne cechy żeby sobie kogoś znaleźć, albo nie i tutaj żaden napływ milionów kobiet nie pomoże, zwłaszcza że wyjazd do Polski otwiera im okno na zachód i nie muszą się tu gnieździć z jakimś Mirkiem przegrywem tylko mogą jechać dalej jak nie uda im się tutaj
  • Odpowiedz
jeśli Rosja użyłaby bomby atomowej


@Stahu14: jeśli użyje taktycznej broni jądrowej to niewiele zmieni bo wojska ukraińskie są rozproszone (ale dostanie za to jeszcze większe sankcje i stanie w jeszcze trudniejszej sytuacji)
Rosja nie użyje broni jądrowej strategicznej, no chyba, że w celu zagłady Ukrainy i zniszczenia jej największych miast (ale wtedy nic nie zyska a cały świat odwróci się o Rosji) a dalsze konsekwencje są nieprzewidywalne (bo do końca nie
  • Odpowiedz
  • 0
@mial85: właśnie mnie się wydaje, że z tych 5mln (liczba z dupy, ale niech już zostanie) część zadowoliłaby się nawet mirkiem przegrywam. Część by nie znała języka, żeby jechać dalej na zachód, część straumatyzowana zostałaby tu, gdzie ktoś ją przywiózł i dał tymczasowy dom aż ulozylaby sobie życie z tym mirkiem. No ale ok, dziękuję za przedstawienie swojego punktu widzenia.
  • Odpowiedz
@Stahu14: część na pewno, ale nie taka, by coś realnie zmienić, czego dowodem jest to o czym mówię czyli, że napływ Ukrainek po wybuchu wojny nam w katastrofie demograficznej nijak nie pomógł
  • Odpowiedz
@Stahu14: Rosja na razie jest za słaba ale, za rok są wybory w USA i jeśli wygrają Republikanie to:
- mogą bardzo ograniczyć pomoc dla Ukrainy i Ukraina upadnie
- mogą dodatkowo wycofać się z Europy (militarnie) a nawet wycofać się z NATO (Trump o takim czymś wspominał)) i wtedy Rosja zrobi co zechce (bez wsparcia USA/NATO ani my ani Ukraina nie damy rady)
To nie jest tylko gdybanie. Trump o
  • Odpowiedz
@Stahu14: przejecie ziem oznacza granice z rosja a to oznacza, ze dluzsza granice i brak strefy buforowej militarnej - wiec dluzsza granica to pilnowania - strategicznie wojskowo to niekorzystne bardzo by było.
  • Odpowiedz
  • 0
@mial85: no ale mamy dopiero 1,5 roku od samego wybuchu wojny. Sama ciąża trwa 9 miesięcy, a dolicz jeszcze czas aż dojdzie do śmierci żołnierza (męża), wyjście z żałoby przez Ukrainkę, znalezienie Mirka, podjęcie decyzji o założeniu rodziny. Wiadomo że ten proces będzie trwać
  • Odpowiedz
@Stahu14: no tak ale mimo wszystko w mojej opinii powinniśmy już zauważać jakieś wzrosty, jakąś tendencje, a cały czas mamy konsekwentne spadki, poza tym trzeba też brać pod uwagę że przyjechało też dużo Ukraińców i Ukrainki ze względu na język i narodowość chętniej będą chciały właśnie ich
  • Odpowiedz
@Stahu14:

wzajemnie jak najwięcej Ruskich i Ukraińców

Ukraina nie ma ambicji imperialnych, a r0sja owszem.
Zatem nie, nie byłoby

Czy nie byłoby najkorzystniej dla Polski gdyby

Trollowanie level szkoła podstawowa.
  • Odpowiedz