Wpis z mikrobloga

Obowiązkiem mężczyzny jest odsłużyć jakiś czas w armii, złożyć przysięgę a następnie być w rezerwie na wypadek wojny. Popieram #obowiazkowecwiczeniawojskowe chociaż nie dane mi było przejść takiego szkolenia (kiedy miałem te 18-25 lat to nie było poboru). Dobrze, że PiS wspiera ten patriotyczny obowiązek i każdy po szkole będzie musiał od teraz odsłużyć swoje. Sam bym chciał przejść takie szkolenie ale nie mogę poświęcić tylu miesięcy z powodu licznych obowiązków typowych w moim wieku (praca, dzieci, hobby itp). Trzymam kciuki za naszą młodzież aby ćwiczyła się w sztuce wojennej i jak przyjdzie co do czego obroniła nas przed wrogiem.

#wojsko #wojna #ukraina
  • 11
@kukold: Przez chwilę nawet myślałem podobnie, kiedy Rosja najechała Ukrainę... mniej więcej aż do Buczy się napinałem, potem wrócił rozsądek i za #!$%@? nie będę walczył za Polskę ani żaden inny kraj. Jeżeli w razie jakiejkolwiek wojny nie uda mi się uciec w porę to prędzej sam się odstrzelę zanim ktokolwiek w ogóle pomyśli, żeby mnie siłą do wojska wcielić. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
patriotyczny obowiązek


@kukold: to nie jest żaden patriotycznych obowiązek, a realne działanie mające ostudzić zapędy imperialistyczne r00sjan

Niestety, głupia władza zlikwidowała pobór, w skutek czego nie mamy rezerw.

A bez rezerw to tak jakbyśmy nie mieli wojska wcale.
@kukold: co za brednie... nie masz czasu na szkolenie wojskowe bo... masz hobby.
18-25 latkowie zapewne nie mają, co?
To, że Ty w tym wieku nie miales jakichkolwiek zainteresowan to wina tylko i wyłącznie twoja.
Przeszkol się bo czeka Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Bądź 1 z 300 000 żołnierzy zawodowych. Armia potrzebuje takich jak Ty silnie zmotywowanych obywateli.