Wpis z mikrobloga

Odcinek 4 - przygody cwlmoda z życiem

Korzystając z okazji, że dzisiaj przez 2 godziny załatwiałem z policją sprawę kolizji z rowerzystka, zapytałem się ich na koniec o dwie zagadki z prawa o ruchu drogowym, o które się tutaj wiele osób kłóciło.

Druga - kojarzycie wykop w którym nagrywający jadąc wedle żółtych znaków wyznaczających pasy, zajęchał drogę beemce na prawy pasie, zaraz za przystankiem? Nie mogę znaleźć tego wykopu. Beemiarz potem dogonił nagrywającego, zhamował go i wyskoczył do niego.

Miejsce - https://www.google.pl/maps/@52.1896434,21.0473503,3a,75y,143.38h,83.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6pHhrguNiCPYoIMQkX4Tiw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

Organizacja jak na zdjęciu poniżej. Policmajster zdecydowanie powiedział, że w takim przypadku żółte pasy są nadrzędne, a znak końca pasa odnosi się do lewego pasa, który zanika. Sytuacja z prawy jest nie do końca jasna lub nie do końca dobrze oznakowana, ale żółte pasy wyraźnie dają pierwszeństwo przez nadanie nowego przebiegu pasa środkowego na prawy pas.

#motoryzacja #samochody #prawooruchudrogowym
cwlmod - Odcinek 4 - przygody cwlmoda z życiem

Korzystając z okazji, że dzisiaj prze...

źródło: pyt2

Pobierz
  • 2
Policmajster zdecydowanie powiedział, że w takim przypadku żółte pasy są nadrzędne, a znak końca pasa odnosi się do lewego pasa, który zanika.


@cwlmod: tyle że to się nijak nie klei bo według linii to prawy pas zanika
  • 1
@darek-jg: Znaki poziome i pionowe wskazują, że zanika lewy. Prawy ..... hmm.... ustaje/jest tylko przystankiem.

Zasadniczo to jest nieprawidłowe oznakowanie, ale wyjaśniam, że nadrzędne znaczenie mają linie wyznaczające pasy i jak nie wiemy co robić to należy jechać tak jak one prowadzą