Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Pytanie stare jak świat - jak teraz najtaniej wysyłać kasę z PL do UK? Myślałem, żeby założyć dwa osobne revoluty i przelewać między nimi, ale się nie da (wbrew regułom i banujo za to). Czy ktoś ma jakiś patent? Zwyczajne przelewy z polskiego banku będą mi powodować opłaty, których chciałbym uniknąć.
#uk #emigracja #revolut #pieniadze
  • 6
@Budo: W jakiej walucie, tzn. w którym miejscu robisz przewalutowanie? W moim banku w pl jest opcja przełączania w apce karty debetowej do rachunku walutowego, wtedy ładuję revoluta bezpośrednio w walucie. Jak robisz przewalutowanie przez revo, to ładujesz po prostu w złotych kartą debetową, przewalutowujesz na gbp i faster payments na konto w uk. Tak unikam wszelkich opłat.
via Wykop
  • 0
@chemik_kieszyk: nie mam karty debetowej, ale to chyba będzie najlepsza opcja. Chociaż szczerze to uniknąłbym mojego polskiego banku w ogóle.
Będzie szedł przelew z polskiego banku i ode mnie zależy gdzie pójdzie (angielski revolut, mój polski bank na przykład). Potem z tego pośredniego miejsca na moje angielskie konto.
@Budo: przerzucam przez wise i revolut - późno jest, ale jeśli dobrze widze to w wise zasilając konto kwotą 3000 zł z karty debetowej kasują mnie 8.7 zł, za przewalutowanie na GBP zapłaciłem 15.22 zł, dalej na konto w uk bez opłat. Na revolut zasilenie za free, przewalutowanie free, a za przelew 530 gbp zapłaciłem 1.59 gbp - revolut mam na litewskim ibanie, może na brytyjskim nie ma opłaty
Hej mirki i mirabelki. Pytanie stare jak świat - jak teraz najtaniej wysyłać kasę z PL do UK? Myślałem, żeby założyć dwa osobne revoluty i przelewać między nimi, ale się nie da


@Budo: przelej z polskiego revoluta placac oplate za przelew