Wpis z mikrobloga

jak połaczysz kabelkami + i - i wtedy połaczysz do tego woltomierz tak jak w drugim moim obrazku to wtedy będzie połączenie rownoległe. Przynajmniej ja to tak rozumiem :|


@massejferguson: w obu przypadkach (tych rysowanych na kartce, bo tych schematów przysłanych teraz nie rozumiem) będzie połączenie równoległe, tyle, że w drugim będzie dodatkowo zwarta bateria. Zapomnij na chwilę o woltomierzu, spójrz na żarówki. Na obrazku A masz dwie żarówki połączone równolegle
Pobierz Jarek_P - >jak połaczysz kabelkami + i - i wtedy połaczysz do tego woltomierz tak jak...
źródło: 2023-07-11_08h18_34
@massejferguson: jak wyżej pisałem, jeśli masz tylko dwa elementy tworzące zamknięty obwód, to ciężko tu mówić o połączeniu szeregowym, ono tak czy tak jest równoległe, ale jednocześnie roztrząsanie tego w takim przypadku nie ma tak właściwie sensu. Masz zasilanie i masz do zasilania podłączony woltomierz, amen.
Gdybyś do tego zasilania miał podłączoną żarówkę, to woltomierz podłączasz do tego RÓWNOLEGLE, a amperomierz po rozpięciu jednego z przewodów szeregowo. Podłączenie szeregowo woltomierza spowoduje
Pobierz Jarek_P - @massejferguson: jak wyżej pisałem, jeśli masz tylko dwa elementy tworzące ...
źródło: 8eaf4c85-ec76-4a3c-a6b1-e2649565e083