Wpis z mikrobloga

już pół roku temu miało jej zabraknąć


@Megasuper: A nawet wcześniej. I dlatego Rosja od pierwszego dnia wojny zużywa kilka razy więcej amunicji niż Ukraina. No ale to Rosji się rzekomo ciągle kończy amunicja. Gigantyczne!!!!! braki amunicyjne. Tyle składów zniszczonych. Brak luf czy nawet samej artylerii. Ale najważniejsze że według Generała Syrskiego nawet w defensywie Rosja ponosi 8-10 krotnie większe straty niż Ukraina xD.
@Koniasz:

w zeszłym tygodniu 343 tysiące


Jasny chooj przecież to są zawrotne liczby. Czytałem tu na tagu i widziałem zdjęcia pognitej i zardzewiałej amunicji z czasów Stalina(dosłownie '39) to pewnie będzie ta.
Jasny chooj przecież to są zawrotne liczby. Czytałem tu na tagu i widziałem zdjęcia pognitej i zardzewiałej amunicji z czasów Stalina(dosłownie '39) to pewnie będzie ta.


@Aquamen: Podobno wystrzeliwują ją za pomocą trebuszy, bo im się już dawno cała artyleria skończyła dodatkowo nie mają już luf. Najważniejsze, że mimo kilkukrotnej przewagi ogniowej Rosji i tak Ukraina ponosi te 8-10 razy mniejsze straty. To jest najważniejsze xD. Kiedyś sobie robiłem jaja, że
Dostawy dronow i rakiet z iranu. Dostawy shelli z koreii Północnej. Jeszcze tylko niech biorą te 2 tysiące t62 i robią blitzkrieg na kijów, musi się udać.
Nie działa mi ten link.


@icuszzezeszwecji: Chyba usunął i zrobił drugi.
https://twitter.com/SmartUACat/status/1678388794876219392?t=m9cUWwyGkJLrOpEWM9xojA&s=19

Dostawy dronow i rakiet z iranu. Dostawy shelli z koreii Północnej. Jeszcze tylko niech biorą te 2 tysiące t62 i robią blitzkrieg na kijów, musi się udać.


@xMaro: Troche to śmieszne że tak biedne państwa jak Rosja, Iran i Korea Północna są w stanie zapewnić aż tyle amunicji że Ukraina wspierana przez całe NATO plus inne państwa używa
@Koniasz jakie biedne. Gdybys w europie te pieniadze z calego tego socjalu przekierowal na produkcje wojenna to tez bys trzepal po 100 tysiecy amunicji 155 dziennie.