Wpis z mikrobloga

Prywaciarze: no mowie ci jak mi państwo nie będzie brało tyle podatków to będę Ci więcej płacił, nie no serio, po co mi więcej pieniędzy, dam ci ta różnice nie zmyslam xD

Też prywaciarze w 2010, gdy na śmieciowkach nie trzeba było nic odprowadzac: może i zarabiasz 100 zł mniej niż byś zarabiał na zwykłej umowie, ale za to nie muszę płacić za ciebie składek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też prywaciarze w 2023r.: No najniższa krajowa to 23 złote, więc jak przyjdziesz do mojej restauracji na czarno to ci zapłacę 16 zł na godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracbaza #konfederacja #pis #bekazpisu #neuropa #lewica #januszebiznesu
  • 25
  • Odpowiedz
@Majkel2008: Tak jak nie istnieje taka możliwość, aby w takim kraju jak Polska ktoś zarabiał 10 dolarów.
Zaczlismy teoretyzować od tego co było za PRL, a wtedy przymysł wyglądał inaczej i prawie wszystko było produkowane w kraju, więc i wypłata Polaka mogła być warta 10 dolarów, dzisiaj już nic nie jest produkowane w kraju to i wypłata nie znizy się do 10 dolarów.
  • Odpowiedz
moim zdaniem stawki będą wyższe niż teraz. Więcej firm to większą konkurencja o pracownika.


@Chris_Karczynski: przecież teraz masz konkurencję o robola fizola xD zwłaszcza w gastro, brakuje ludzi do pracy, mimo tego patologia z śmieciówkami, pracą na czarno trwa w gastro w najlepsze xD
  • Odpowiedz
@92cel: Janusze krętacze xD
W gastro to w ogóle jest cyrk i patologia na kółkach xDD
Pomijając kabaret z zatrudnianiem na śmieciówki albo na czarno jest jeszcze większy cyrk - wyebane ceny w kosmos zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, argumentowane wysokimi cenami gazu, ceny gazu spadły a ceny usług? Paaaanie jaka obniżka cen, bida w kraju jest, dopłacam do interesu, inflacja hurr durr 16% dlatego wyebiemy jeszcze ceny o 100% xD
Za
  • Odpowiedz