Wpis z mikrobloga

  • 280
@Sandrinia: Według chrześcijan wyszedł na plus, bo i zyskał w oczach Boga, podwoił mu Bóg majątek i spotka na pewno dzieci w niebie xD. Oczywiście jakby nie zdał egzaminu to cierpiałby męki bez powodu i bez późniejszej nagrody. Doskonały interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zaczytanaa: 2P 1, 20 „Wiedzcie jednak, że żadnego proroctwa w Piśmie nie można wyjaśniać według własnego uznania.”

2P 3, 16 „Są w nich [listach św Pawła] jednak pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które – podobnie jak inne Pisma – ludzie niedouczeni i słabej wiary przekręcają na własną zgubę.”
  • Odpowiedz
@Seduxisti:
Stary Testament.
Wj 21.
Prawo Karne 20 i 21:

20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.
  • Odpowiedz
żadnego proroctwa w Piśmie nie można wyjaśniać według własnego uznania

ludzie niedouczeni i słabej wiary przekręcają na własną zgubę


@Seduxisti: Podstawa religii: Nie myśl samodzielnie, nie konfrontuj, nie szukaj haczyka. Bóg ma plan i eluwina.
L3gion - >żadnego proroctwa w Piśmie nie można wyjaśniać według własnego uznania
 lud...

źródło: ciemnogrod

Pobierz
  • Odpowiedz
Według chrześcijan wyszedł na plus, bo i zyskał w oczach Boga, podwoił mu Bóg majątek i spotka na pewno dzieci w niebie xD. Oczywiście jakby nie zdał egzaminu to cierpiałby męki bez powodu i bez późniejszej nagrody. Doskonały interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zaczytanaa: To jedno czego nigdy nie rozkminiłem. Yahwe w swojej oficjalnej księdze(jakby to napisał Szatan to mogłoby być, że zmyśla ale przecież to oficjalna,
  • Odpowiedz
  • 3
@historiofil: @Asd15: Jako dziecko bałam się piekła tak mi na psyche weszły opowieści o ogniu piekielnym i grzechu. Ja w Bogu widziałam gniew, mściwość i dopiero później w Nowym Testamencie jakąś miłość. Trochę jak border Bóg został przedstawiony ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@Chris_Karczynski: I dla mnie to jest chore, bo każdy człowiek żyje na innym poziomie trudności i jakim prawem jest taka rozbieżność jak i tak można się po śmierci spotkać w jednym miejscu. To niesprawiedliwe, a przecież Bóg powinien być prawy i sprawiedliwy
  • Odpowiedz
  • 1
@Chris_Karczynski: Niesprawiedliwe jest chociażby to, że umierają kilkuletnie dzieci, a inni ludzie dożywają spokojnej starości. Nawet jak obie grupy są dobrymi ludźmi i będą w niebie no to ja i tak widzę ogromną niesprawiedliwość.
  • Odpowiedz