Wpis z mikrobloga

@Tiab tylko przy dobrym wytrenowaniu jak wyżej, inaczej czy to trening sprinterski czy pod dłuższe biegi - mocno prawdopodobne ze spowoduje kontuzje przez pośrednie zwiększanie progu zmęczenia.
@Tiab: mogę Ci powiedzieć jak to u mnie było od poziomu zero.

Najpierw zwykłe rozbiegania na samopoczucie i tętno. Próba interwałów skończyłaby się zgodnem. Po pewnym czasie dodawałem przebieżki czyli serie krótkich 100m przyśpieszeń z przerwą 100m, później raz w tygodniu włączałem bardziej intensywne rozbiegania. Po kilku miesiącach pierwsze próby dłuższych i mniej intensywnych interwałów, po kolejnych kilku intensywne interwały. Do intensywnych wybiegań i interwałów zawsze w 100% wypoczęty z dniem
@pawloxx: Czytam i napisałeś zdanie warte "XD" właśnie. Beta-alanina nie zwiększa u amatora w takim stopniu granicy progu zmęczenia, że miałby przez to nagle zwielokrotnione ryzyko odniesienia urazu ze względu na wyższą intensywność treningu.
@Poemat rozumiem, że nie miałeś styczności z kontuzjami pośrednio spowodowanymi tego typu substancjami i przetrenowaniem z nimi związanym, wyczerpałeś temat po swojej stronie. pozdrawiam