Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt2procent

Wnioskowałem o bezpieczny kredyt 2% w Alior na zakup nieruchomość, dom szeregowy. przed momentem otrzymałalem wstępna decyzję z Aliora. Decyzją banku mój wniosek nie spełnia kryteriów aplikacji w ramach bezpieczny kredyt. Bank argumentuje, że nie będzie finansował w tym programie zakupu domu jednorodzinnego. Zastanawiam się czy ktoś jest w podobnej sytuacji i ma już wstępna opinie / decyzję z Aliora w sprawie kredyt 2%
  • 9
  • Odpowiedz
"nabyciem prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, w tym z jego wykończeniem"
To ze strony aliorbank. Mało prawdopodobne co piszesz
  • Odpowiedz
  • 0
@sarin88 Też jestem mocno zdziwiony ponieważ z wszystkich wcześniejszych wiadomości wynikało, ze zakup domu jednorodzinnego / szeregowego będzie również finansowany w ramach projektu bezpieczeny kredyt. Informację o decyzji Aliora przekazał mi moj doradca finansowy, który w moim imieniu składała wniosek. Jestem ciekaw czy ktos może podzielić się podobną historia jeśli chodzi o Alior i zakup domu jednorodzinnego.
  • Odpowiedz
@JasnyGwintCoTo Ja byłem przedwczoraj i Pani która robi mi symulacje poinformowała o tym ze kupno domu, szeregowca lub bliźniaka jest tylko i wyłącznie możliwe do kwoty około 450tys zł max i to z wkładem własnym 200k. Tłumaczyła mi ze wynika to z tego iż przy kupnie takiej nieruchomości alior wymaga 40-45% wkładu własnego(nie pamietam dokładnie ale coś w tym stylu). Dzisiaj z nią rozmawiałem i ktoś już pytał na forum u nich
  • Odpowiedz
  • 2
@Ukradli_mi_spacje Dzięki za szersze nakreślenie sytuacji już zakładałem, ktoś w banku się pomylił lub ktoś próbuje mnie oszukać (), jesteśmy w podobnej sytuacji. wartość naszej nieruchomości to 570 k ale chcemy jeszcze dodatkową kasę na wykończenie. Też już złożyliśmy do PKO Bp tam nie mamy jeszczę decyzji, w razie czego bedziemy składać tez do Pekao sa, mam nadzieję że w tych bankch nie będzie dodatkowych
  • Odpowiedz
@JasnyGwintCoTo możesz dać znac która oferta będzie lepsza dla ciebie bo ja dopiero ide na symulacje we wtorek ale z tego co czytałem na tagu to i tak różne oferty dostają ludzie w tych samych bankach o tych samych parametrach. Jest tez jakaś szansa ze sam Alior zmieni przepisy pod wpływem kupujących i sprzedawców pod ten program bo nie ma co sie oszukiwać, pod ten program są one po prostu z dupy
  • Odpowiedz