Wpis z mikrobloga

pamiętam jak mając te 6-8 lat z wypiekami na twarzy podłączałem Atari 65XE pod kineskopowy telewizor aby wczytac przez 30 minut nowa gre z kasety. ale w pewnym momencie moją uwage zwrocily gazety bajtek ktore leżały na stosie na regale. mało kojarzyłem wtedy z komputerów ale jakiś znajomy wyjaśnił wtedy starszym ze to jest jezyk programowania i można dzieki temu miec wlasne gry, wystarczy przepisac te kody z gazety. i przepisywałem. czasami po pare godzin nie wiedzac co dokladnie robie. problem w tym ze nikt mi nie pokazal jak ten kod uruchomic, wiec wszystko szlo w przyslowiowy gwizdek. kminilem ze moze trzeba "nagrac" to jakos na czysta kasete i potem dopiero wczytac tak jak gry które miałem. pamietam ze próbowałem różnych sposobów ale nigdzie nie bylo wyjasnione jak to uruchomic. pamietam ze przepisalem sporo tych kodów, jak na tak maly wiek to bylo nie lada wyzwanie. dzis wiem ze to byl basic ale nadal nie wiem jak powinienem wtedy ten kod skompilowac #it #komputery #programowanie
co smieszniejsze ta sytuacja spowodowala u mnie chroniczne obrzydzenie do programowania. i choc robie w it to nigdy sie z tego nie wyleczylem.
torian15 - pamiętam jak mając te 6-8 lat z wypiekami na twarzy podłączałem Atari 65XE...

źródło: atari_130_xe

Pobierz
  • 2