Wpis z mikrobloga

cześć
Chciałbym Wam pokazać film o ciekawym mieście, jakim jest Ołomuniec. Kiedyś stolica Moraw, a dzisiaj ciekawe turystycznie miasto z pięknym starym miastem i innymi miejscami.

Link do znaleziska

Na filmie zobaczycie najciekawsze miejsca w Ołomuńcu, a są to między innymi:
- Górny i Dolny Rynek
- Katedrę św. Wacława
- Kościół św. Maurycego
- Klasztor Hradisko
- Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny

https://wykop.pl/link/7149197/olomuniec-dawna-stolica-moraw

#antekpodrozuje #czechy #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #ciekawostki #architektura #zainteresowania

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć
Chciałbym Wam pokazać film o ciekawym mieście, jakim jest Ołomu...

źródło: 000b

Pobierz
  • 31
@siepan:
Poczytaj sobie ich historię, że są to budowle gotyckie, których historia sięga wiele stuleci wstecz, że katedra ma wieże o wysokości 100m, co czyni ją jedną z najwyższych w Czechach, że bazylika ma piękne zdobienia barokowe wewnątrz, że kościół jedne z najlepszych organów w Europie, a rynki już pominąłeś. Dopiero potem stwierdzaj sobie, że nieciekawe, a nie podchodź do tematu tak ogólnikowo. Ponadto napisałem "między innymi", to oznacza, że miejsc
@augusto-mises: nie zgodzę się z Tobą. W artykule dołączonym do filmu jest opisanych więcej miejsc, a film miał traktować o najważniejszych atrakcjach. Każdy ma swoje, ja lubię gotyckie i barokowe budowle, nawet jeśłi to kościoły, gdyż mi się podobają, mimo, że sam nie chodzę. Byłeś w Ołomuńcu? Odwiedziłes cokolwiek tam? Jeśli nie, to najpierw to zrób, a potem możesz mówić, że tam nic nie ma :)