Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem na TT "Jak oni kłamią" z #tvpis Stwierdziłem, że co mi tam, sprawdzę jak punktują TVN. Nie spodziewałem się jakiś rewelacji ale w końcu jak się komuś zarzuca kłamstwo to liczyłem na jakąś odrobinę merytoryki. Dojechałem do połowy i zrezygnowałem.

1. Na początku język. Nie ma nic wspólnego z językiem merytoryki a raczej programów Rachonia. "Szamani z Wiertniczej". Do tego podpieprzyli przymiotnik "funkcjonariusze" jaki dostali za to jak służą partii. (E)
2. Pierwsze stwierdzenie. #tvpis będzie udowadniać, że demokracja nie upadła jak twierdzi TVN. Tyle, że TVN nie twierdzi, że demokracja już upadła a że jest niszczona i robi to przy okazji afer. Glapiński, Przyłębska a ostatnio KNF. (K)
3. Grupa Webera. TVN stwierdziło, że nie ma czegoś takiego. A TVP twierdzi, że to kłamstwo. Tyle, że nie udowodnili, że jest coś takiego a po prostu połączyli w jedną grupę wszystkich, którzy krytykują praworządność w Polsce, niezależnie od przynależności partyjnej i faktycznych powiązań (np. Belkę i Biedronia). Dodatkowo argumentem na istnienie tej grupy jest afera korupcyjna, która niektórych z wymienionych dotyczy. Jak to się łączy? (E) (K)
4. Dalej znowu zwracamy uwagę na język. "Szef Tuska", "Szef Hołowni". (E)
5. Kolenda Zalewska. TVP twierdzi, że oczekiwała, że Morawiecki przeprosi za użycie stwierdzenia "Grupa Webera". I nawet podali materiał z konferencji, gdzie dokładnie widać, że to co ją oburzyło to zrównanie Grupy Webera i Grupa Wagnera. BTW, inne grupy nie przeczy ich równorzędności. A pytanie o wyraźnie zaprzeczenie ich zrównaniu Morawiecki zignorował. (K)
6. TVN staje w obronie swojego pupilka. Tym pupilkiem jest ambasador USA a jego obrona jest "ulubionym zajęciem funkcjonariuszy z Wierniczej". WTF? Tak, TVN w materiale powiedział, że "atakowani są nie tylko sojusznicy z UE ale także ambasador USA". Tyle, że TVN podał konkretną wypowiedź Karnowskiego. Gdzie jest więc to kłamstwo TVN? Żeby było śmieszniej w materiale TVN można znaleźć punkt zaczepienia do krytyki. Ich materiał nie wymienił nazwy gazety ale użył stwierdzenia "gazeta, która opublikowała wywiad z ambasadorem Rosji". Ale tego TVP nie wychwyciła, widocznie u nich to się mieście w standardach rzetelności. Dalej już jadą po Kurlej Szatan, bo oczywiście trzeba wzbudzić negatywne emocje (E) (K)

Dalej nie zdzierżyłem.

Oznaczenia użyte w punktach
(E) - granie na emocjach, wzbudzanie negatywnych emocji TVP
(K) - Kłamstwo albo manipulacja TVP.

Podsumowanie. Jeżeli tylko tyle można zarzucić TVN to znaczy, że to jest bardzo rzetelna stacja.

#bekazpisu #polska
  • 8
  • Odpowiedz
Jeszcze te akcentowanie "polska" telewizja :) Przecież to nie jest polska telewizja, a pisowska.
W każdym gównoprogramie akcentują "polska" telewizja.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Grupa Webera xd najlepsze że Vateusz został złapany na kłamstwie. Weber jest szefem partii Tuska w UE i co najlepsze partia Tuska w UE to partia liberalnych konserwatystów i chadeków xd Imho te programy dla politycznych ameb żyjących w bańkach info powinny mobilizować do głosowania przeciwko nim.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: ten program to kwintesencja absurdu rządów pisu - całkowicie podporządkowana rządowi TV, robiąca tępą propagandę rodem z białorusi robi osobny, codzienny program, który skupia się otwarcie na "kłamstwach" konkurencyjnej stacji, nadawany zaraz przed głównym wydaniem wiadomości xD
  • Odpowiedz
"Szef Tuska", "Szef Hołowni"


@janekplaskacz: idąc tą logiką to „Szefowa Kaczyńskiego”, czyli przewodnicząca ECR Meloni, jest jedną z głównych osób przepychających teraz pakiet migracyjny w UE (bo po prostu jest korzystny dla Włoch) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przymiotnik "funkcjonariusze"


@janekplaskacz: to akurat rzeczownik xD
Ja miałem podobnie, chciałem to przeanalizować, ale poddałem się. To jest niemożliwe, nie da się tego gówna oglądać bo ich logika jest tak popieprzona, że nie sposób znaleźć punkt zaczepienia.
  • Odpowiedz