Wpis z mikrobloga

#komputery
W połowie lipca planuję zakup nowego pc - mój ma już 7 lat i tak naprawdę nic na nim już nie chodzi. Dawno temu przestałem też interesować się rynkiem. Złożyłem taki zestaw za 6.5k, zastanawiam się czy podzespoły będą ze sobą kompatybilne, czy ewentualnie warto coś wymienić, żeby komputer miał lepszą wydajność?
Shin99 - #komputery 
W połowie lipca planuję zakup nowego pc - mój ma już 7 lat i tak...

źródło: temp_file.png4592816771445361804

Pobierz
  • 11
@Shin99: po ostatniej akcji ze spalonym przewodem trochę bałbym się brać PSU od BQ do RTXa z tym poyebanym gniazdem ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale jak uważasz, 10 lat gwary w razie czego masz.
nie bierz dziada intela, nie aluchaj tego wyzej. W amd nie zmieniaja podatawki procesora co 1-2 generacje.


@brakloginuf: 14 gen wyjdzie na 1700 i już wychodzą aktualizacje od producentów. AMD może zmienia rzadziej socket ale ceny AM5 nie zachęcają no i wymóg DDR5.
a co zlego w ddr5?


@brakloginuf: Ceny

Tak zle jest miec komputer ktory bedzie gotowy na upgrade w kolejnych latach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


"gotowość na upgrade" czy też futureproofing to mit. Za te parę lat jak OP będzie chciał ulepszać to wyjdą o wiele szybsze / stabilniejsze pamięci DDR5 niż te które mamy obecnie a do tego procesory je obsługujące. To samo było z DDR4.
32GB DDR5 można dostać poniżej 500zl


@Ralphs: No tak, a 32GB DDR4 dobrej prędkości można dostać za 300 zł a w promocjach i po 200 zł. Więc gdzie się pomyliłem? DDR5 do 500 zł to sam low end który w większości gier dodaje fenomenalne 1-2 fps vs DDR4, i to jak się rozpędzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ralphs: Bywają albo np teraz na pepperze jest 4000 Mhz za 299 zł. No ale ostatecznie OP zrobi co uważa, dla mnie dobre DDR5 dopiero nadejdą a skoro jeden z producentów ich nie wymusza... ¯\(ツ)/¯