Wpis z mikrobloga

Hej budowlane Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ktoś z Was ogarniał temat przestawiania albo usuwania słupa energetycznego na działce? Mam jedną działkę na oku, wszystko super, ładna okolica, spokojna, z dobrym dojazdem do miast. Jedyny minus to słup energetyczny średniego napięcia (20kV), który znajduje się na działce. Słup na szczęście stoi przy jednej z granic, ale jest oddalony od rogu działki o jakieś 15m i linia idzie skosem przez działkę. Wg miejscowego planu zagospodarowania planowany budynek musi być odsunięty od linii ŚN o 8 metrów. Ogółem to na tej większej części działki dalej nie powinno być problemu ze zmieszczeniem domu (po uwzględnieniu wszystkich ograniczeń zostaje jakieś 340m2 do zabudowy), ale jednak wolałbym mieć linię energetyczną idącą nad płotem, a nie przez działkę.
Więc tutaj pytanie, na ile takie przesunięcie słupa jest możliwe i ile może to kosztować? Lub czy ew. istnieje opcja, że Tauron to częściowo pokryje? Z tego co widziałem to w księdze wieczystej nie ma wpisanej służebności, a słup jest z tych nowszych (okrągły, betonowy), ale nie wiem czy to cokolwiek zmienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#budujzwykopem #budowadomu #energetyka #tauron
Mmmmmm - Hej budowlane Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Czy ktoś z Was ogarniał temat przestawia...

źródło: slup

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Mmmmmm: tauron zleje twoje pisma, bujanie się kilka lat. A przestawienie to wystawią rachunek na 50 tys, za odłączenie i nadzór energetyczny. I nie wystarczy przestawić, bo trzeba dać kable dłuzsze i inne zabawy.
  • Odpowiedz
@Mmmmmm: Oglądałem kiedyś taką działkę ze słupem. To było w 2020. Facet zarzekał się i pokazywał pisma, że w grudniu będzie usunięte( był wrzesień). Ostatecznie kupiłem inną działkę, bez słupa w tej samej miejscowości. W maju byłem z żona na spacerze. Słup nadal stał gdzie stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mmmmmm: w skrócie to nie licz, że ZE zrobi coś aby Ci dogodzić. Dostaniesz warunki "kolizyjne", wszystko na Twój koszt.
Btw te 8m to dość dużo, wedle normy wystarczy już koło 3m od gołych przewodów SN.
  • Odpowiedz