Wpis z mikrobloga

#polityka #francja #swiat #bekazprawakow #kiciochpyta #gruparatowaniapoziomu

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego to lewactwo jest winne zamieszkom we Francji? We Francji obecnie rządzi partia Renaissance która jest w najlepszym wypadku liberalna społecznie/ekonomicznie. W poprzednich latach różne partie działały w czasie przyjmowania imigrantów ale żadna z nich nie była w naszym rozumieniu lewicowa (chyba że traktujemy PO jak lewicę). Oczywiście, lewica protestowała w obronie imigrantów, ale przez ostatnie 15 lat nie miała (znaczącego) wpływu na decyzję rządu.

...oczywiście ciekawe jest jednocześnie, że podporządkowana międzynarodowym kapitałom Renaissance wraz z Macronem na czele ma tak miłe relacje z Kremlem (i interesami w Rosji) + sporą ilość agentów wywiadu rosyjskiego, jakoś tam tolerowanych od zimnej wojny...

...ale mieliśmy rozmawiać o lewicy we Francji. Ktoś mógłby podać dane wskazujące, że to lewica winna i że potrzeba bardziej prawicowych wariacików na ich arenie?
  • 11
tak, PO podobnie jak PiS, to gospodarcza lewica.

@SgtAlApone_: nie popadajmy w skrajności, bo zaraz okaże się że cały świat to lewica gospodarcza a broni się tylko mała galijska wioska z Metzenixem i Korwinixem na czele.
PiS to centrolewica a PO to centroprawica gospodarczo.
Choć do poglądów gospodarczych od etykiety lewica-prawica lepsza jest etykieta pro-rynek i pro-socjal.
@thorgoth: No chyba nie? Nie mieli większości a od jakiegoś czasu można ich uznać za centrystów ("PS dzieli się na dwie główne frakcje – „prawicową”, określaną często jako socjalliberalna oraz „lewicową”"). Już pomijam, że PS nie "sprowadzili" imigrantów.
@leburaque: oczywiście że PS dzieli się na frakcje ale samo istnienie tego rządu falsyfikuje twoją teze o braku wpływu lewicy na rząd.
No chyba że twierdzisz iż jedyną true lewicą jest Melenchon i lewa burta PS, ale to będzie druga oblężona wioska Korwinixa, tylko z lewicowym sztandarem.

Choć oczywiście zgadzam się że obwinianie lewicy o obecne zamieszki jest głupie. Na obecny kryzys zapracowały wszystkie opcje polityczne, z generałem de Gaulle'm i
@thorgoth: Ale ja się zgodzę z tym, ze lewica ma "jakiś" wpływ na rząd, ale weźmy pod uwagę słowo "lewactwo", które się tu pojawia w dyskursie. Z mojej perspektywy to brzmi tak: "lewactwo ściągnęło do Francji terrorystów", a jednocześnie na pytanie jak niby to mityczne lewactwo decyduje w państwie francuskim pozostaje bez odpowiedzi. I jak do tej pory nie uzyskałem nigdzie choć trochę sensownej odpowiedzi dlaczego to lewactwo jest bieżącemu kryzysowi
ale weźmy pod uwagę słowo "lewactwo", które się tu pojawia w dyskursie.


@leburaque: nie wiem czy to jest dobry pomysł za mocno brać to pod uwagę.
Jak mawiał Nietzsche, gdy spoglądasz w konfę, konfa patrzy w ciebie ;)

Francuskie zamieszki mają ogólnie niewiele wspólnego z falami migracji z XXI wieku.
Natomiast są też zarzuty w strone lewicy, polskiej czy zagranicznej które mają więcej sensu, na przykład ja nie wiem jakie dobro