Wpis z mikrobloga

a po wyborach powie ze żartował i to PiS ma racje


@wanghoi: tak tak, bo jak widzimy w obecnej kadencji to Konfederacja jest sojusznikiem PISu. Wcale nie jest nim PO i Lewica, którzy głosują tak samo jak PIS i jeszcze domagają się więcej. W tym więcej imigrantów.

Oni jak rozumiem to mają sprytny plan i Tusk wielki strateg licytuje się na waloryzację 500+ i darmowe kradyty bo jest taki mądry. Na
tak tak, bo jak widzimy w obecnej kadencji to Konfederacja jest sojusznikiem PISu.


@Gumaa: podobnie jak sojusznikiem nie byli Kukiz, Mejza, Bąkiewicz i wielu innych, natomiast poglądy zmieniają się płynnie wraz ze stanem konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gumaa: ja nic nie wiem, tylko mówię, że wiara w jakieś ideowe intencje polityków to dość optymistyczne założenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a swoją drogą to konfederacja straciła w tej kadencji 2 posłów
@Gumaa: Eh, jak wy jesteście zmanipulowani. Więcej wykresów konfy gdzie zestawiają 10 na setki głosowań xD

I nawet jeśli procentowo faktycznie lewica i PO głosują tak jak PiS, to nic nie zmienia, ot choćby kwestia piątki dla zwierząt czy kwestie covidowe. To co mam za złe Lewicy to głosowanie za podatkiem cukrowym na przykład, ale równie dobrze u konfy można znaleźć wiele głosowań ramię w ramię z PiSem w kwestiach ważniejszych.
ale równie dobrze u konfy można znaleźć wiele głosowań ramię w ramię z PiSem w kwestiach ważniejszych.


@Wink: no dawaj, znajdź mi coś. Ale może coś innego niż aborcja tak dla odmiany.
@blyskotliwy: Kukiz wszedł w koalicje z PISem. Oni założyli swoje koło jeszcze będąc w Konfie, a potem z niej się wynieśli. Ale zbratali się z żadnym innym ugrupowaniem jak Kukiz. Dobrze o tym wiesz, więc nawet nie wiem po co podnosisz ten temat skoro on wcale twojej hipotezy nie potwierdza, a wręcz ją obala.
@Gumaa: Zacznijmy od tego, że Konfa jak już głosowała przeciw to zazwyczaj kiedy sprawa dotyczyła podporządkowania się UE. Konfederacja to po pierwsze eurosceptyczne bagienko przez które tona hajsu z UE przepadnie, po drugie partia gdzie cholernie czesto na głosowaniach albo posłów nie było, albo był rozłam.

Pamiętasz podatek od zbiórek choćby? Konfa zagłosowała za i potem Mentzen się tłumaczył że oni nie ogarnęli bo chcieli głosować przeciw xD Tyle są warci.
@Wink: a kto był przeciwko obostrzeniom covidowym przez które mamy teraz inflację? Kto był przeciwko waloryzacji 500+, 13 i 14 emeryturze, laptopom dla 4 klasistów.
A potem jeden głupi podatek od zbiórek co do którego byli przeciwko, a potem było kilka głosowań z poprawkami i najwyraźniej się pomylili.

Ciekawe że lewicy nie możesz wybaczyć tylko podatku od cukru. Nie ma to jak spłycić problem do jednego z najmniej szkodliwych głosowań XD
@Gumaa ktoś napisał że tylko? Lewica głosowała za wieloma podatkami akurat. Konfa była przeciw i gdyby jej obecność w sejmie tylko do głosowania przeciwko czemuś co hajs z kieszeni wyciąga ograniczyć, to byłoby okej.

Niestety sprowadza sie ona do tony innych szkodliwych rzeczy, obecność konfy i brak lewicy = zamordyzm, społecznie cofniemy się lata, a gospodarcze propozycje już pomijając że kontrowersyjne i niekoniecznie dobre to przepchnięte nie zostaną, nie ma co się
ktoś napisał że tylko?


@Wink: jakimś trafem wspomniałeś drugi raz tylko o tym podatku cukrowym, który spośród wszystkich innych podatków, danin, rozdawnictwa i zamordyzmu jest praktycznie nic nie znaczący. A jak ci się podoba stanowisko Lewicy czy PO w sprawie zakazu aut spalinowych i gotówki?

Sam chciałeś żeby coś ci znaleźć, znalazło się to nagle masz problem


@Wink: nawet nie znalazłeś konkretnego głosowania gdzie oni faktycznie głosowali ramie w ramie
a swoją drogą to konfederacja straciła w tej kadencji 2 posłów


@blyskotliwy: Nic bardziej mylnego. Mimo, że wolnościowcy nie są w Konfederacji to głosują tak jakby byli. Więc Konfederacja ma tak naprawdę 13 posłów i jeszcze więcej czasu na mównicy, bo dodatkowe koło ma dodatkowy czas.