Wpis z mikrobloga

Do jakiego lekarza udać się z najpewniej wrośniętym paznokciem dużego palca u stopy? Nawet nie wiem co tam się stało, ale co innego miałoby być. Krwawi mi i ropieje codziennie od jakichś dwóch miesięcy (xD trochę zwlekałem, przyznaję). Codziennie się budzę ze świeżym strupem. Miałem już parę razy wrośnięty paznokieć i zawsze.ssmoczynnie się naprawiało po jakimś czasie, ale tym razem to już raczej nie nastąpi.
Mam ubezpieczenie z pracy w #luxmed, ale w moim mieście nie mają w ofercie podologa. Mam iść do internisty, a on da mi jakieś skierowanie?
Totalnie nie wiem co mam.zrobic, a jest to uciążliwe.
Muszę chodzić w butach, a to sprawia mi trochę bol i dyskomfort, nie założę sandałów żeby w pracy patrzyli na takiego #!$%@? palucha
#lekarz #medycyna #nfz #pytanie #pomocy #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Sigfried: internista, pewnie da skierowanie dalej. Albo uderz do podologa, ale pamiętaj, że w Polsce podolog w gabinetach kosmetycznych to nie lekarz. Dla ułożenia w międzyczasie możesz moczyć w roztworze z szarego mydła, raczej nie zaszkodzi
  • Odpowiedz
@Sigfried: chrirug nie bedzie sie #!$%@?ł i utnie palca (no, prawie), najpierw podolog, szybciej i przyjemniej, najwyzej Ci powie ze do ucięcia (palec) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sigfried: nie idz do zadnych chirurgów bo to #!$%@? i ci wyrwa paznokcia i za #!$%@? pol roku bedziesz mial to samo, idz do podologa, wytnie ci, klamre zalozy, mam to samo xD
  • Odpowiedz
@Sigfried: Zwykłego pierwszego kontaktu po skierowanie do chirurga który oczyści miejsce opatrzy i da antybiotyk. Następnym razem reaguj szybciej a nie po trzech miesiącach od takich zakażeń prosta droga do sepsy ludzie dbajcie o siebie.
  • Odpowiedz