Wpis z mikrobloga

@Cieplozimno: Socjalizm jest religią, jedną z najbardziej bezwzględnych, niemiłosiernych, nieuczciwych religii, która tym, którzy mają lepiej i nie są równi wmawia że są temu winni i należy ich za to karać.
  • Odpowiedz
@Cieplozimno:

W 1989 utworzył zakład produkujący palety, które eksportował do krajów Europy Zachodniej[6]. W 1990 utworzył produkującą wina musujące firmę "Ambra", w której przez jedenaście lat zajmował stanowisko prezesa zarządu. Po sprzedaży udziałów w tym przedsiębiorstwie założył następną spółkę Jabłonna S.A., poprzez którą kontrolował Polmos Lublin S.A., produkujący m.in. wódkę Żołądkową Gorzką. Akcje Polmosu sprzedał w 2006 po wprowadzeniu spółki na giełdę[7].

Został także współwłaścicielem wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Do 2005
  • Odpowiedz
@barteq_g: Zawsze uważałem, że Palikot może najwięcej wnieść w Polską gospodarkę. PiS chce ją jeszcze bardziej obciążyć, PO nie ma żadnego planu, Korwin ma nieprzemyślany i nierealny plan, reszta to socjaliści pełną gębą którzy zniszczą małe firmy.

Niestety u nas ludzie są bardzo uprzedzeni i jeszcze częściowo społecznie zacofani, gdyby tak Palikot pojawił się na arenie 20 lat później to kto wie.
  • Odpowiedz
@Czipsu: Podasz jakiś powód, czy będziesz przeciwko bo jest modne niszczyć tak zwaną lewicę?

Czytałeś program i przeanalizowałeś jaki wpływ miałyby postulaty Palikota? Porównałeś z tym co oferują inne partie?
  • Odpowiedz
Niestety u nas ludzie są bardzo uprzedzeni i jeszcze częściowo społecznie zacofani, gdyby tak Palikot pojawił się na arenie 20 lat później to kto wie.


@siemankooo: no chyba żartujesz. Palikot jest jak chorągiewka, to jest chyba najbardziej zakłamany polityk, którego mamy w obecnie w Sejmie.
  • Odpowiedz
Nieznacznie je zmienia


@siemankooo: śmiechłem srogo, największy antyklerykał na sejmie, który jeszcze parę lat temu wydawał katolicki magazyn, a swojemu synowi na 18-nastkę dał krzyż/biblię/whatever (nie pamiętam, w każdym razie artefakt stricte kościelny). Ten gość by Cię sprzedał za 13 srebrników.

Nawet gdyby był konserwatywnym liberałem i jego partia miałaby większe szanse wejść do Sejmu niż KNP to prędzej bym sobie dał c---a obciąć niż na niego zagłosował. Być większym
  • Odpowiedz
@roykovsky: Przecież on zwalcza kler i jego obłudę, chce ich opodatkować, wyrzucić ze sfery życia politycznego i oświaty, a nie zniszczyć i wprowadzić ateizm ;p

Jedno jest pewne, człowiek ten poradził sobie jako przedsiębiorca i z pewnością wie co mówi - jeśli chodzi o gospodarkę.
  • Odpowiedz
@siemankooo: Patrzysz tylko na program. Gratuluje. W 2006r PO również mialo swietny program, najlepszy. Wygrali i co z tego wyszlo to chyba kazdy wie. Program to nie wszystko, a chyba oczywistym jest, ze z programu spelniane jest max 20%.
  • Odpowiedz
@siemankooo: to że ma kontakty wśród postkomunistów i mu się udało z biznesem to nie znaczy, że wie co robić... dobra skończmy tę dyskusję, bo ani Ty mnie, ani ja Ciebie nie przekonam. W każdym razie jest to typ, od którego bym się trzymał jak najdalej - i to nie tylko w polityce.
  • Odpowiedz