Wpis z mikrobloga

uzywa ktos chinskiego quad locka?
kupilem sobie cos takiego, bo przy x gripie w kazdym telefonie ktory mialem jego lapka akurat wypada tak, ze musi byc idealnie miedzy przyciskiem wlaczania a glosnosci i za kazdym razem jak wyjmuje telefon to musze idealnie celowac inaczej albo bedzie mi sciszal albo wylaczal.
no i przyszlo to i jest ten przylepiec universalny i widze w internetach (instrukcji oczywiscie brak), ze nie zalecaja go przyczepiac ani bezposrednio do tylu telefonu, ani do miekkich obudow, ani do silikonowych, ani do takich z tekstura. no to #!$%@? co wolno jak nic nie wolno xD mam taki tylny fabryczy pokrowiec redmi note 10 pro, ktory nie jest miekkim silikonem, jest taka dosc twardsza guma, ale ma gladka lecz matowa teksture taka jakby delikatnie szroniona. i ciul wi teraz jak to zamontowac, a oczywiscie dedykowanych pokrowcow pod ten uchwyt brak. nie wiem, moze ktos mial z tym doswiadczenie i moze sie podzielic jak to mocowal i jak sie sprawowalo.
#motocykle
Steven_Hyde - uzywa ktos chinskiego quad locka? 
kupilem sobie cos takiego, bo przy x...

źródło: s-l225

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: O widzisz - świeża sprawa u mnie - w czwartek odebrałem chińskiego klona QL z paczkomatu. Przylepiłem normalnie do silikonowego etui i po 300 km nic się nie dzieje. Bzikaj śmiało.
Ale do takiego chropowatego etui to może rzeczywiście nienajlepszy pomysł bo mniejsza powierzchnia styku z klejem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zelazko_MPM: dzieks. to tam daj znac jak odpadnie jakby co ;) na razie jeszcze mi sie nie spieszy z montazem jakos specjalnie. nie jest to chropowate. jest takie nazwijmy to satynowe ¯\(ツ)/¯ moim zdaniem to sie powinno trzymac, ale widzialem tez na jutubach goscia, ktoremu ori przylepiec quadlocka puscil w czasie jazdy bo przyczepil do silikonowego etui.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: do silikonowych nie polecaja przyklejac bo silikon jest wrogiem wszelkich klejow i tasm - z czasem po prostu sie rozklei. Te silikonowe etui tak na prawde zazwyczaj nie sa silikonowe i maja dosc dobra adhezje dla tasmy. Ja u siebie przykleiłem tez do silikonowego etui, ale wcześniej wymieniłem taśmę która dał chinczyk bo moim zdaniem była za cienka i dałem grubszą, no i zrobiłem test na swoim etui czy na
  • Odpowiedz
  • 0
ale wcześniej wymieniłem taśmę która dał chinczyk bo moim zdaniem była za cienka i dałem grubszą, no i zrobiłem test na swoim etui czy na pewno nie jest silikonowe.


@Papaya: na jaka tasme wymieniles? jaki test?
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: sprawdzałem adhezje tasmy na etui, jakby się odklejała w całości a nie rozrywała to znaczy że prawdopodobnie silikon. Co do taśmy to użyłem 5952F z 3M, tyle że przed przyklejeniem taśmy do tego elementu użyłem na nim primer 94 pod taśmy, bo on jest z jakiejś specyficznej gumy i taśma się od niego odklejała w całości.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: mialem klona xgripa, po tym jak raz szukalem telefonu na autostradzie, podziekuje postoje, telefon dla mnie jest na tyle cenna rzecza a raczej dane na nim ze lepiej wydac na cos pewniejszego albo jakis uchwyt, jesli nie masz ois to jeszcze ok ale jak masz ois w telefonie to szybko go rozwali taki uchwyt na sztywno
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: Co prawda ja mam ori quad locka, ale kleiłem ten przylepiec do takiej twardszej ala gumowej obudowy na telefon marki Spigen w dwóch telefonach, przejechałem mnóstwo kilometrów i rowerem i motocyklem i nic się nie urwało. Więc bez stresu, klej i bzikaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@xede: klon xgripa nigdy mnie nie zawiodł a miałem ze trzy łącznie, bo zakładałem go każdego motocykla. ostatnio głównego telefonu też staram się jednak nie wozic w uchwycie i jak już to biorę stary telefon do nawigacji. teraz wszystkie apki bankowe czy platnosci właśnie są w głównym telefonie więc bez niego to jak bez ręki.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: u mnie jeszcze program do mfa i inne pare rzeczy, teraz uzywam sp connecta z ta gumowa poduszka amortyzujaca, iphone13, zobaczymy jak dlugo pozyje :)
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: używam takiego jak na zdjęciu. Uchwyt mam przyklejony do standardowego etui z zestawu redmi note (silikonowe). Używam tego od roku na dualsporcie, którym #!$%@? po dziurach i przewracam się. Nie odpadło. Polecanko.
  • Odpowiedz