Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie wleciało mi 2 tyg urlopu i chciałbym gdzieś wyjechać na objazdówkę. Nigdy nigdzie nie byłem i tak myślę, by w końcu zwiedzić Włochy. Widzę, że są gotowe wycieczki autokarowe, nawet z dojazdem na miejsce, ale siedzieć 20h w busie średnio mi się widzi. Myślę, by polecieć tam samolotem i poruszać się pociągami. Polecicie mi mniej więcej jaką trasę obrać, by miało to sens? Jak tak patrzę, to pewnie trzeba wybrać albo północ, albo południe :/ Przewiduję na to ok. 7-10 dni

#wakacje #podroze #wlochy #wycieczka #wycieczki #turystyka #podroze #podrozujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@becvvv: Wszystko zależy co chcesz we Włoszech zobaczyć, południe czy północ, stolicę czy mniejsze miejscowości, jaki region chcesz zobaczyć a może na wyspę się wybrać, czy nad morze, czy nad jezioro. Chcesz coś zwiedzać czy po prostu wystarczy co spotkasz po drodze. Może jednak na pierwszy raz z jakąś wycieczką?
  • Odpowiedz
@becvvv: na całe Włochy to troche mało czasu. Może może objazdówka po północy?
Bergamo-Mediolan-Turyn-Genua-Florencja-Bolonia-Wenecja-Werona-Bergamo
  • Odpowiedz
@becvvv: byłem miesiąc temu na takim tripie. Samolotem do mediolanu - śmiesznie tanie bilety ale przez to stadio wiejskich januszy w samolocie. Później pociąg nad jezioro como - pięknie, cicho, spokojnie i nie ma dużo pontonowcow. Później pociąg na południe do cinque terre, między miastami tam można pięknymi szlakami na pieszo lub pociągiem i powrót samolotem z Pizy, ale pizy nie polecam, brud, syf, wszędzie pełno inżynierów i nic tam nie
  • Odpowiedz
  • 0
@dzieju41: @thorgoth @Sp1k33 Raczej chciałbym pozwiedzać miasta + fajne widoczki

Swoją drogą, czy znacie lepszą stronę niż azair.cz do wyszukiwania lotów? Głównie potrzebuję tych funkcji:

- wylot minimalnie od dnia
- przylot maksymalnie do dnia
- pobyt min dni
- pobyt max dni
- przysiadek max

Wszystko to jest na tym azair.eu i nie znalazłem czegoś takiego na innych stronach. Nie ma jedynie możliwości określenia sobie całego planu, tzn. kilku lotów
  • Odpowiedz
@becvvv: w ten sposób stracisz mnóstwo euro na transport (pociągi dalekobieżne są drogie). Na pierwszy raz polecałabym Rzym (na sam Rzym można z 4 dni poświęcić), Wenecję (i z Wenecji wycieczki do np Werony, Modeny), albo jeszcze lepiej Bari (ale bez noclegu w Bari, tylko w jednym z apulisjkich miasteczek, np Monopoli). Na pewno nie celuj w sam Mediolan albo Neapol - to specyficzne miasta, raczej dla "koneserów" Włoch. Pomyśl ewentualnie
  • Odpowiedz
@becvvv: objazdowki są naprawdę spoko, masz przewodnika kawalerowie zero zmartwień, jeśli jedziesz pierwszy raz polecił bym Ci taka objazdowke masz zagwarantowana zapiedalanie od 7-20 wrócisz zmęczony ale zobaczysz wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
@topikPajak: @bulba1605 Dobra, coś już wykombinowałem. Chciałbym zwiedzić głównie: Jezioro Como, Cinque Terre i Rzym. Plan jest taki:

Trasa:
transport do Bergamo 1 dzień
Bergamo 1 dzień zwiedzania
Mediolan 1 dzień zwiedzania
Como 1 dzień zwiedzania
Cinque Terre 2 dni zwiedzania
Rzym 2 dni zwiedzania
transport z Rzymu 1 dzień

Nocowanie:
Bergamo 2 noce
Mediolan 2 noce
Le Spezia 2 noce
Rzym 2 noce

Plan:
Dzień 1 [05.07]
Lot Poznań ->
  • Odpowiedz
@becvvv: wybierz Bergamo. W Mediolanie możecie trafić na nocleg w nieciekawej okolicy i wieczór przesiedzicie w pokoju. Brzmi jak super wycieczka, dobrej zabawy :-) nastawcie się na wielki tłum w cinque terre. Wstańcie lepiej z samego rana żeby zwiedzić. I zamiast noclegu w La Spezia, lepiej nocować w Levanto - mniejsze miasteczko i bardziej klimatyczne. Można zrobić fajny spacer starym tunelem kolejowym z Levanto do Bonasola
  • Odpowiedz