Wpis z mikrobloga

Przy okazji nadciągającej premiery Gliniarza z Beverly Hills 4 przypomniał mi się film w tych klimatach, ale nie mogę sobie przypommnieć tytułu.
W roli głównej był czarnoskóry aktor, grający policjanta/detektywa, który prowadził śledztwo. Chyba mniej znany.
Na początku siedział w czerwonym aucie i śpiewał do Phila Collinsa.
Pamiętam też, że główny antagonista był łysy i nazywał się Max Dolfo (Dolpho? Dolphin?), finał był w jakimś magazynie/hali gdzie ścigał czarną limuzynę.

Ogólnie była to komedia sensacyjna właśnie w klimatach Beverly Hills Cop. Nie daje mi spokoju co to był za tytuł. Ktoś może kojarzy?

#film #kiciochpyta #rozrywka #filmnawieczor
  • 17
@LordDarthVader: raczej z lat 90, był tylko jeden głowny bohater, czarnoskóry policjant/detektyw. Szczegóły jakie zapamiętałem to te na początku, które opisałem.
Kasamowa to nie ten, ale muszę nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KomendaGlownaPolicji: @Mar3czek @LordDarthVader @makseo

znalazłem !!! Po tym czarnym charakterze, którego imię zapamiętałem
Film jest z 1988 i był zrobiony dla telewizji CBS, nazywał się "Case Closed"
https://www.imdb.com/title/tt0092731/?ref_=nv_sr_srsg_5_tt_8_nm_0_q_Case%2520Closed

Nakierował mnie dopiero Startpage i Yandex, pieprzone Google, przeglądarka dobra jedynie do kupowania skarpet

Jednak film był z końca lat 80, ale za dzieciaka widziałem go kilka lat później. Jak teraz się go ogląda, to strasznie cheesy i widać że budżet telewizyjny xD
Pobierz SpasticInk - @KomendaGlownaPolicji: @Mar3czek @LordDarthVader @makseo 

znalazłem !!!...
źródło: CaseClosed
SpasticInk - @KomendaGlownaPolicji: @Mar3czek @LordDarthVader @makseo 

znalazłem !!!...