Wpis z mikrobloga

Jestem osobą bardzo tolerancyjną wobec poglądów różniących się od moich. Jeśli przedstawisz mi porządne argumenty, potwierdzając tym samym słuszność swojej tezy to z wdzięcznością przyznam Ci rację.

Uznaję szacunek jako nadrzędną wartość w obecnym społeczeństwie, dlatego też w pełni popieram walkę o swoje prawa osoby #lgbt i dążenia #rozowypasek do osiągnięcia celów, jakie zostały założone podczas strajku kobiet.

Będąc stuprocentowym ateistą, jestem w stanie zrozumieć osoby wierzące oraz wiążącą się z tym potrzebę oddawania czci jakiemukolwiek bogu. W pełni szanuję chrześcijan, muzułmanów, judaistów, buddystów, a także osoby innych religii ze względu na ich wierzenia.

Nie zwracając uwagi na kolor skóry, będę postrzegał każdego jako człowieka na równi z sobą i każdym innym, uznając prawa wszystkich jednakowe moim.

Doceniam mniejszości etniczne oraz narodowe za wkład w ogół kultury, jaką udało wytworzyć się nam jako ludzkości na świecie oraz w odrębnych tego świata regionach.

Będąc jednostką chciałbym czuć swobodę i obdarowywać innych swobodą wyznawania własnego zdania oraz bycia, ale pod jednym tylko warunkiem, którym jest SZACUNEK.
Jeśli jako osoba nie posiadasz szacunku do innych to nie powinieneś liczyć nań od osób o przeciwnych poglądach do Twoich.

I tutaj tylko odniosę się do sytuacji, która zaistniała w #francja
Przychodząc do mojego domu szanuj panujące tu zasady, ponieważ w innym wypadku nigdy nie będziesz w nim mile widziany. Sytuacje, będące aktem wandalizmu lub nieposłuszeństwa wobec panujących reguł uznawanych przez ogół za rozsądne powinny być z góry negowane i duszone w zarodku. Nie ma przyzwolenia na to by niszczyć publiczne mienie. Z drugiej zaś strony użycie broni przez francuskiego policjanta powinno zostać dokładnie przeanalizowane i jeśli było nieprawidłowe to dopiero wtedy należy pociągnąć go do odpowiedzialności.

Zdarzenie, do którego doszło u wybrzeży #grecja nie powinno mieć miejsca. Ludzkie życie powinno być traktowane jako priorytet.

Wszystkich buntujących się przeciwko zdrowemu rozsądkowi zapraszam do zapoznania się z definicją szacunku. Może właśnie wtedy przestanie być niszczona przestrzeń publiczna. Może właśnie wtedy konserwatysta z liberałem podadzą sobie dłoń. Może właśnie wtedy winny otrzyma odpowiednią karę, a ofiara współmierne wsparcie. Może właśnie wtedy nienawiść przestanie jątrzyć się w ludzkich sercach.

Zacznijmy od tego, żeby tolerować szacunek i odrzucać każdy przejaw jego braku.
  • 11
Przychodząc do mojego domu szanuj panujące tu zasady, ponieważ w innym wypadku nigdy nie będziesz w nim mile widziany. Sytuacje, będące aktem wandalizmu lub nieposłuszeństwa wobec panujących reguł uznawanych przez ogół za rozsądne powinny być z góry negowane i duszone w zarodku.


@lukiernaponczku:
Takie proste myślenie, przesycone uprzejmością nie ma tutaj żadnego zastosowania, we Francji wiele nie brakuje żeby przekroczyć próg wojny domowej.

Poza tym, który ogół i kto jest w
@LaurenceFass:
Imigranci są w domu Europejczyków. Nawet jeśli w takiej Marsylii pozostałby 1% jej rdzennych mieszkańców to oni są gospodarzami i ich zasady powinny być traktowane jako podstawowe reguły.
Władza powinna o to dbać, żeby nie dopuścić do sytuacji, jaka dzieje się teraz, a ściśle dopracowana polityka migracyjna powinna dawać możliwość represjonowania nieodpowiednich zachowań imigrantów oraz ich potomków. Gołym okiem można zauważyć, że wzrost przestępczości oraz częstotliwości występowania aktów wandalizmu zbiega
Gołym okiem można zauważyć, że wzrost przestępczości oraz częstotliwości występowania aktów wandalizmu zbiega się z zagęszczeniem imigrantów w danym regionie.


@lukiernaponczku:
Przede wszystkim nie wolno dopuszczać masowej imigracji z krajów jawnie wrogich cywilizacyjnie.
Inaczej bałkanizacja jest nieunikniowa. Tak poprostu, kwestia czasu.
@RandomNetUser:
Wydaje mi się, że nie do końca sprecyzowałeś swoje pytanie. Jestem przeciwnikiem posiadania broni palnej i nie chciałbym, żeby każdy miał do niej dostęp, jednak jak najbardziej toleruję organy porządku publicznego, które go mają. Z drugiej strony nie toleruję morderców, zbrodniarzy i bandytów, którzy wykorzystują broń jako narzędzie terroru.

Narkotyki są szkodliwe dla organizmu człowieka, więc dlaczego mają być depenalizowane i wprowadzane do użytku skoro nie przysłużą się niczemu innemu,
@RandomNetUser:
To jest dobry argument, który przemawia za tym, żeby broń była ogólnodostępna, jednak w większości miejsc na świecie społeczeństwo nie jest na tyle rozwinięte, żeby liberalizacja dostępu przynosiła odpowiednie skutki.

Na tę chwilę wolę zabrać broń potencjalnym napastnikom niż dać ludziom dostęp do niej w celu samoobrony. Jest wiele skutecznych metod bronienia się, które jednak dużo tracą przy konfrontacji z bronią palną. Z drugiej strony ze względu na to, że