Wpis z mikrobloga

Najgorsze, że to się najpewniej nie rozejdzie szybko po kościach.


@Kqr80: Tak, to może się dalej rozlewać. Na razie się rozlewa. Każdy dzień to większe zamieszki. Śmierć tego gościa była oczywiście absolutnym pretekstem. Te slumsowate dzielnice z wielkiej płyty na przedmieściach większych miast, gdzie oni się gnieżdżą, to jest tykająca bomba zegarowa. Na razie tylko rabują, niszczą bezmyślnie. Ale za kilka lat tu już będzie inaczej wyglądać. Tak przynajmniej sadzę.
@Thorkill: Twoim zdaniem co się dzieje?
Nie mam pojęcia ocb we Francji, ale przynajmniej pozornie wygląda to na centralnie planowaną i kontrolowaną operację. Aparat wykonawczy można przypuszczać, że w taki czy inny sposób jest w stanie szybko ustanowić absolutny porządek, ale tego nie robi. Dlaczego?
Ludzie tak właściwie przeciw czemu występują?
@Gilboa: policja w krajach UE ma większe możliwości niż w USA. Ale tak z ciekawości - niby co policja
Pragne tylko wyroznic, ze w tej samej Polsce dzieki policji nie dochodzi do podpalen aut, rabunkow, napadow, bo zabito czlowieka, ktory juz w mlodym wieku mial kartoteke pelna wpisow.


@tekserew: Tak, szczególnie widać skuteczność polskiej policji patrząc na #!$%@? stadiony czy składy pociągów przez kibolskie ameby. Polska policja to jedynie potrafi ustawiać moherów i przeciętnych Kowalskich na jakichś marszach, które u nas są z reguły spokojne ze względu na naszą mimo
@Thorkill:

Występują przeciwko Francji

mógłbyś rozszerzyć?

Nienawidzą Francji i nienawidzą białych. Mimo że mieszkają w tym kraju wiele lat, a pewnie wielu z nich się w nim urodziło, kompletnie się z nim nie utożsamiają.

Na nagraniach jakie przekazałeś widać tylko jakichś gnoi w okolicach lat dwudziestu. To czego oni nienawidzą, ani z czym się (nie) utożsamiają, nie obchodzi nikogo. Wyraźnie widać, że to nie protest, ani demonstracja, to okrutne wykorzystywanie prymitywnych
widać tylko jakichś gnoi w okolicach lat dwudziestu.


@NauczonyRoboty: Ja tu wrzuciłem 5 filmów. A ich jest setki. W większości to młodzi ludzie koło 20 lat jak piszesz. Ale są też w mniejszej liczbie i starsi 30 i 40 letni.

To czego oni nienawidzą, ani z czym się (nie) utożsamiają, nie obchodzi nikogo.

Proponuje pisać za siebie. Mnie to np. obchodzi.

Czy we Francji jest coś na kształt Fox News?

Nie
5? xD całe zajezdnie autobusów popaliły inżyniery


@heron: Tak ale to już później i pod Paryżem. Wczoraj w Marsylii zamieszki zaczęły się około godziny 18.00. Jeszcze było widno. Wtedy jak to pisałem pod Paryżem było jeszcze w miarę spokojnie. Dopiero później ruszyli jak mają w zwyczaju.
Palenie aut to u nich wręcz tradycja


@4pietrowydrapaczchmur: Jak mogę tylko powtórzyć co pisałem wczoraj. Oglądałem w ostatnich 5 latach w necie wiele razy niejako na żywo przebieg wielu ostatnich rozrób francuskich. Moim zdaniem to co zdarzyło się wczoraj w nocy było największą rozróbą którą widziałem. A jak czytałem komentarze francuzów wczoraj to oni też tak często pisali, że to była bardzo duza skala i oni czegoś takiego jeszcze nie przeżyli.