Wpis z mikrobloga

@Bloodaxis1 w szpinakowej, szczawiowej, botwinie, wiosennej z rzodkiewką, żurku/barszczu białym. Ogólnie to nikt Ci nie broni dodać jajka do dowolnej zupy jeśli uznasz to za smaczne
  • Odpowiedz
  • 2
@Duszeczek: Wcale nie jest tak jak piszesz, nieraz coś wrzucam i nie mam dużo plusów, w gorących też jestem rzadko.

Zresztą wiesz co? Te plusy nie sa wymienialne na kasę ani na nagrody. W sumie przynosza więcej szkód niż pożytku, nie robię za ich pomocą kariery w telewizji i na YT, mam za to na serio duże, powiększające się cały czas grono zazdrośników o plusy.
Zawiść o plusy większa niż
  • Odpowiedz
w polskich zupach jajko daje sie tylko do żurku/barszczu bialego ( chyba gdzies widzialem, chociaz nie jestem pewien w barszczu czerwonym zabielanym smietana) i w szczawiowej. Mam racje?


@Bloodaxis1: do chłodnika też.
  • Odpowiedz
@arinkao kurrrwa kim Ty jestes ze wstawiasz same foty zarcia które bym #!$%@?ł - pracujesz na kuchni, czy ki #!$%@? ze tak grzecznie zapytam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@arinkao widać, że lubisz i świetnie Ci to wychodzi. Niestety nawet jak jestem najedzony i widzę Twoje wpisy to od razu robię się głodny. Rób tak dalej!
  • Odpowiedz