Wpis z mikrobloga

Jak mam nieruchomość wycenioną przez rzeczoznawcę sądowego na 400k a agent nieruchomości powiedział mi, że gdybym sprzedał za 600k to bym sobie zrobił krzywdę to znaczy, że mnie typ bajeruje żeby dostać deal czy jednak rzeczoznawca mało wycenił?
#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Obie opcje są możliwe - agent ci maluje miliony przed oczami żebyś mu dał umowę na wyłączność (potem zweryfikuje swoje oczekiwania cenowe i powie że rynek się zmienił i trzeba obniżyć), a rzeczoznawca operuje na danych sprzed kilku miesięcy i możliwe że trochę zaniżył, bo teraz rynkiem steruje pompa BK2%.

W każdym przypadku nie podpisuj umowy z pasożytem middle-guyem nieruchomościowym.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: No to #!$%@? stary, wycena sprzed 3 lat w środowisku stóp procentowych 0%, pandemii i runu na nieruchomości to jest kompletny rupieć bez wartości, musisz robić nową jak chcesz mieć jakąś realną podkładkę pod cokolwiek dzisiaj.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: warta jest tyle za ile ktoś jest ją w stanie kupić, w warszawie wyceny w ogłoszeniach są po 2 dniach nieaktualne tak ceny pompuje bk2% więc obie wyceny są mocno nieaktualne
  • Odpowiedz
  • 0
@Czarek9341: @vateras131 @PfefferWerfer tylko mi nie chodzi o to czy cena na dzisiaj jest aktualna tylko czy agent mnie nie bajeruje dając zdecydowanie wyższą wycenę od rzeczoznawcy. Wiem, że to wróżenie z fusów nie znając detali ale może są tutaj osoby które mają doświadczenie z agentami i wiedzą, że stosują takie "taktyki".
  • Odpowiedz
@m4kb0l: No bajeruje cię, powiedziałem ci to przecież. Jak już podpiszesz umowę na wyłączność to wtedy jesteś jego pieskiem i zweryfikuje wycenę do normalnej.

Ale pamiętaj też że "rok temu" to dalej mieliśmy niskie stopy i byliśmy przed wprowadzeniem rekomendacji S i 04/2022 to był ostatni szczyt ilości branych hipotek na rynku. Potem 05/22-03/23 byłą stagnacja stópkowa przerwana ogłoszeniem programu BK2% który znowu rozpoczął rajd cenowy trwający co najmniej do końca
  • Odpowiedz
@m4kb0l: a po cholere ci ten agent? dla niego im wyższa cena tym większa kasa z prowicji az tak chcesz mu odpalić 3% ceny? prosta sprawa wchodzich na otodom sprawdzasz w okolicy ile warte są nieruchomosci i wiesz ze mniej wiecej ile to co masz jest warte, wstawiasz na sprezdaż za x pln i jak nikt przez miesiąc nie dzwoni to znaczy ze przestrzeliłeś
  • Odpowiedz