Wpis z mikrobloga

@zar0x: a czy plecionka podczas nawijania na kołowrotek była mokra? Gdyż taki myk jest z plecionkami jeśli się je nie nawija mokre to potem się rozluźniają i właśnie podczas rzutów powoduje plątanie. Plecionkę zawsze powinno się nawijać mokrą i w miarę ciasno wtedy ładnie się układa na szpuli kołowrotka i nie występuje nie pożądane plątanie
  • Odpowiedz
@kasza_w_spreju: No tak bd robił dalej, a moczenie plecionek uważam raczej za rytuał niż potrzebę.
I bez spiny, chciałem dać Ci do myślenia. Sam kilkanaście lat nawijałem na mokro, aż-z potrzeby czasu- nawinąłem na sucho. Efekt był taki sam.
  • Odpowiedz
@przypominam_sie nie mam się zamiaru spinać, iż nie jestem internetowym spinaczem. Każdy ma swoje nawyki i przyzwyczajenia i się nimi dzieli. Nie ma potrzeby od razu komuś coś wytykać. Ja będę robił po swojemu, ty po swojemu i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@zar0x: Jeśli masz bardzo budżetowy sprzęt to niewiele ci pomoże. Plecionka wymaga minimum przyzwoitego kołowrotka, precyzja nawoju jest kluczowa. Jeśli jakość nawoju jest byle jaka to przy rzucie plecionka zaciąga ze sobą zwoje które są głębiej i robi się broda.
  • Odpowiedz