Wpis z mikrobloga

Czołem, czy robił już ktoś jakieś zestawienie pod kątem opłacalności fotowoltaiki na nowych zasadach?
Ja wiem, że to zależy od wielu czynników, ale chciałbym wiedzieć jaki jest ogólny trend - robić teraz czy nie?

#fotowoltaika
  • 5
@else_if: Zawsze warto bo pieniądze wydane na fotowoltaikę i tak wydasz w rachunkach za prąd, a ten tańszy nie będzie, w 2024 1 kWh ma kosztować 1,8 zł, a w tym roku 1,23 zł po przekroczeniu 2MWh.

Jeżeli masz dużą autokonsumpcję w słoneczne dni to będziesz oszczędzał za każdy kWh energii 1,8zł.
Instalacja 4-5kWh jest optymalna dla gospodarstwa domowego.
Ze sprzedaży nadprodukcji kokosów nie będzie bo w czasie dużej produkcji będą
@DRESIARZZ: Dzięki za tą informację. U mnie temat bardziej gorący, bo mam pompe ciepła na dodatek więc 10k to chyba tak minimum.
Co do cen prądu to ciężko mi uwierzyć w to żeby miał być jeszcze droższy - kogo będzie stać wtedy na to?

Z drugiej strony tych co nie stać pewnie się będą mieścić w tych żałosnych limitach..eh :/
@else_if jak Cię stać na pompę to i na prąd po 2zl. Elektorat PiSu to Ci co się w limitach mieszczą.
Jesteś klasa wyższa według władzy ¯⁠\⁠⁠(⁠ ͠°⁠ ͟ʖ⁠ ⁠°͠⁠ ⁠)⁠⁠/⁠¯
@else_if: gdyby miało to być opłacalne, to rynek nie szedłby w stronę systemów zwiększających autokonsumpcję oraz magazynów energii.
Warto robić instalację PV z głową, dostosowując swój dom i optymalizując zużycie w trakcie wyższej produkcji.
Dziwię się , że tak mało zakładów pracy ma instalację fotowoltaiczną a tyle foto idzie w domy mieszkalne, które są puste w trakcie najwyższej produkcji....