Wpis z mikrobloga

home.pl jest chyba najbardziej niepoważną firmą, jaką znam.
Kiedyś byli liderem w usługach hostingowych. Dziś nie potrafią sprzedać żadnej porządnej usługi i nawet z tym nie handlujcie.

Dziś dostałem maila, że od 1 lipca (za trzy dni, w sobotę) nie będzie już wspierana wtyczka allegro tylko nowa przez nich przygotowana, oczywiście płatna w trybie miesięcznym, trzeciego dostawcy.

Jakieś cztery miesiące temu napisali do mnie maila że z dnia na dzień ucinają możliwość automatycznej wysyłki paczek z panelu sklepu do brokera kurierskiego i od wtedy półmanualnie muszę generować wszystkie listy przewozowe. Alternatywa to przejście na wyższy pakiet i dokupienie dodatkowo płatnych integracji.

Już pomijam że większość podstawowych funkcji jest już dodatkowo płatna. Przy zakładaniu sklepu założyłem na sklepie trzy maile, bo była nielimitowana ilość za darmo. Oczywiście korzystałem z jednego. Ze dwa lata temu stwierdzili (nie komunikując) że zmieniają ofertę i maile są dodatkowo płatne, jak ktoś ma jeden to jest automatycznie migrowany na zwykłe ichnie konto mailowe, jak ktoś ma więcej niż jeden to tworzą mu jakiś hosting pod to. Więc dostałem na nowy okres rozliczeniowy fakturę więcej o wartości ok. tysiąca złotych z takimi terminami usług że jej niezapłacenie wiązało się z utratą skrzynki i przede wszystkim wiadomości na niej.
Nawet takie losowe rzeczy jak meta pixel to miesięczny koszt.

Skorzystałem też kiedyś z ich usług graficznych (zrobili mi nowy interfejs strony) i SEO. Na grafikę czekałem ze cztery miesiące i skończyło się tym że musiałem sam naprawiać błędy w kodzie który grafik wkleił live xD a SEO skończyło się tym że na stronę jest mniej wejść z google niż przed rozpoczęciem współpracy. Obie usługi były w cenach zdecydowanie powyżej średniej rynkowej.

Po drodze zrobili sobie nowy panel klienta ale usług nie przenieśli do niego i od paru lat nie jestem w stanie sam kupić i zainstalować certyfikatu SSL na sklep tylko muszę się prosić dzwoniąc do infolinii handlowej (!) żeby mnie przepięli do odpowiedniego wsparcia gdzie jakiś ziomek od lat manualnie przepina te certyfikaty.

home.pl to gównofirma i gównohosting, bezsensownie droga i nieprofesjonalna. sorry ale w 10 lat stoczyliście się z numeru 1 w kraju do poziomu śmieciowego hostingu. Zawsze byliście drodzy, ale kiedyś za tym szedł profesjonalizm i jakość usług. Żałuję że kiedyś was polecałem ludziom. Wstyd mi za was.

#homepl #hosting
  • Odpowiedz